Jak zjistím heslo administrátora?

Jak zjistim heslo administratora Microsoft XP pokud jsem u konkrétního počítače poprvé?

Odpovědi
Ala81

Ucet Administrator ve Windows XP je zabudovany ucet, jeho heslo neni potreba zjistovat, da se proste zmenit bez jeho znalosti, je ale nutne byt prihlasen uctem, ktery ma administratorska prava (tedy je clenem skupiny Administrators). Jestlize vas ucet, kterym se prihlasjete, ma takova prava, staci klepnout pravym tlacitkem mysi na Tento pocitac a dat spravovat, vyskoci okno Sprava pocitace, vpravo rozbalite slozku Mistni uzivatele a skupiny, a kliknete na slozku Uzivatele, zde je seznam vsech uzivatelskych uctu v systemu. Klepnete pravym tlacitkem na ucet Administrator a zvolite nastavit heslo, zbyva uz jen zadat dvakrat nove heslo, potvrdit a je to. Takto muze kazdy uzivatel s administratorkymi pravy menit heslo libovolneho uzivatele i s administra­torkymi pravy (nevyhoda vice administratorskych uctu). Zabudovany ucet Administrator se neda vymazat ani odstranit ze skupiny Administrators, je to z toho duvodu, ze jeho vymazanim by mohlo dojit k tomu, ze nebude existovat ucet s administrator­skymi pravy, system bude tedy castecne neovladatelny, tento ucet se ale da zablokovat. Pri spusteni pocitace v nouzovem rezimu je ovsem ucet Administrator povolen prave pro ucely spravy pocitace, proto je dobre ho zaheslovat.

Lencis

Obecně jsou hesla od toho, aby se nedala zjistit 😁

Takže pokud nejste administrátorem PC a přesto chcete zjistit toto heslo máte několik možností.

Zeptat se administrátora… pokud to nepomůže tak ho mučit… a pokud ani to nepomůže pak případně použít speciální utilitu, tedy program který umí heslo najít… ale sorri konkrétní rady dávat nebudu.. nechci se dostat do problémů s administrátorem :-p