Cyklista a Kamion

Často se mi stává že jedu autem a vidim jak se cyklisti chytávají za kamióny a vidim to často a nejsou žádní známí nebo tak ... Stalo se Vám to už taky ?
Doplňuji:
Jsou nějak sněma domluveni ? Kamionákum to nevadí ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Za mlada jsem to taky dělali. A taky prožili dost pádů. A to potom vystoupil řidič a domlátil tu část těla, co byla ještě zdravá.
Co naděláme - když se cyklista dobře chytne, řidič ho v zrcátkách neuvidí. A když se potom bude chtít uhnout ke krajnici, tak cyklista moc šancí se rychle pustit mít nebude.
Takže od cyklisty daleký odstup, zopakování zásad první pomoci a věřit, že jí nebude třeba

Další odpovědi:

Zlatý

Samozřejmě, lze to vidět na našich silnicích téměř každý den. Je to pro cyklisty výhodné, ale také velmi nebezpečné.

Stříbrný

Ještě jsem to neviděl,ani si to nedovedu představit.Co když ten kamion prudce zabrzdí?To asi cyklista nemá moc šanci.

Stříbrný

myslíte jako fyzicky se chytí, nebo jedou v závětří??
to bych chtěl vidět cyklistu při 50km
a jak se často říká, kamionáci jsou ....

Stříbrný

mne se to ještě nestalo a to jsem na kamionu jezdil 8 let... asi v tom byl lepší motor a nemusel sem do kopca jezdit dvacítkou...

ale jeden cyklista se mi před třemi léty zasekal pod autobus...

Stříbrný

popravdě taky jsem to parkrát udělal.Problém je v tom,že před ten kamion není vidět takže nelze předvídat situaci a nikdy nevíš co ten návěs udělá.
Taky jsem s ním jezdil takže vím že pokud u kamionu prudce dupneš na brzdy a trochu stočíš volant,jde návěs hned do smyku a někdy i na bok.

Pokročilý

Ale vadi,si pis ze nam takovy cyklista vadi ale aspon ze na dalnici nic takovyho nemuzou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 245
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.