Co znamená to, když u auta kape olej?

Teď mamka přišla do našeho pokoje a řekla sestře, že je to v háji, že jí kape olej u jejího auta, tak tam šli, a já nevím co to je, je to vážné? Půjde to opravit? Bude oprava drahá? Nechci se jim do toho ted montovat a zavazet, a ani se jich nechci na nic ptát abych je tím neznervoznila. A navíc myslím, že bych to od nich nepochopila. Tak se chci zeptat Vás. Děkuji…
(nevím jestli to k něčemu je, ale sestra má auto ,,ojeté" koupené od ledna, škodovku.

Nejlepší odpověď
Agneta

Tak to už asi půjde na šrot.

Další odpovědi
anonym

Když kape olej, tak někde ubývá – a tím pádem se něco časem zadře…
Určitě to půjde opravit, ale za kolik – to ti na dálku (s takovýmto popisem – nic ve zlém), nikdo neřekne.
Jakou škodovku?

Drap

Příliš málo informací. Olej může kapat z různých částí. Opravit jde všechno. Podle toho odkud to kape se bude odvíjet i cena opravy.

Gurman1

Ahoj, no možností je spousta, olej může kapat hlavně z převodovky nebo z motoru, případně přes gufera. V prvním případě bych OKAMŽITĚ zkontroloval hladinu oleje v motoru, to zvládne i ženská (bez urážky), s převodovkou asi budete muset do servisu. Pokud bude oleje v motoru málo, dolil bych olejem se stejnou specifikací, jaká tam byla. Servisy to dávají na visačku nebo samolepku na B sloupek nebo dveře u řidiče. A hlídal, kolik toho ubývá. Jestli je to nějaké staré auto, tak bych to neřešil a jen doléval, pokud to vyloženě nepoteče čůrkem.

mosoj

To je dobrý, automechanik to opraví.
Horší je když kape na karbid.

RedBox

Otázkou je odkud, kolik a proč vlastně ten olej kape (jestli je prasklá součást nebo třeba jenom špatné gufero, těsnění), od toho se odvíjí cena opravy. Hlavně kontrolovat množství oleje v motoru (měla by upozornit kontrolka ztráty tlaku oleje na palubovce) a dolévat.

honza19hk

normální to není, otázka je odkud kape. může to být převodový olej,může to být ze srva(pokud ho to auto má) z převodoovky atd…
Zjistit odkud kape,opravit a dolít olej.
Cena se bude odvíjet od závady,pokud je jen volný vypouštěcí šroub tak to bude za pakatel,pokud ale někde třeba protrhla vanu tak to bude už dražší.

Agneta

Gurman1 >>> „neřešil a jen doléval“? A co technická kontrola? A co když za ní pojede auto a dostane v zatáčce na tom oleji smyk a nejede do stromu? Nebo spíš motocykl?
Když kape olej – tak už nejezdit !!!