rybíz

Nevíte jak vysušit kobereček v autě?

nacucaný vodou. Při větším dešti nebo když auto parkuji s kopce, nateče mi voda na gumový koberec. To vyliji, ale na koberci pod tím gumovým je nacucaný vodou i ten běžný. Topením v autě se nevysuší a mám strach, že časem by začal plesnivět. Dobrý automechanik mi řekl, že mu to dělá totéž a že nejde najít kudy tam voda teče.
Doplňuji:
Jo a ten pohlcovač vlhkosti, jak jsem to četl na odkazech, se nesmí dýchat. To znamená, že je do auta nevhodný, ale také mě to předtím napadlo.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nějaký důvod to musí mít, věřím, že svému automechanikovi věříte, ale i tak bych se pídila po tom, co tu vlhkost způsobuje. Jsou mokré oba koberečky? U řidiče i spolujezdce? Nemůže vám pokapávat topení?
Někde se to tam prostě brát musí. Předpokládám, že dveře a okna zavíráte.....A co přicpané odvodňovací kanálky??

Další odpovědi
hanulka11

já bych tam dala tento pohlcovač vlhkosti na prostor auta plně dostačující a uvidíte jak vlhko půjde pryč.

http://www.stop-vlhkosti.cz/stop-vlhkosti/
Doplňuji:
a toto menší balení to bych tam nechala na stálo dokud to nevyschne /sáčky vyměníte a frčíte dál ./

kablik

To snad není možný, tento problém jsem měl před 40lety s ŠKODA 1000MB, tam zatékalo snad všude a žádný servis si s tím neporadil, ale že by dnešní luxusní auta trpěla podobným problémem?

janek66

Hodně nacucaný koberec vody jedině vytáhnout a vysušit.Jinak ho úplně nevysušíte.A plíseň tam asi nebude,na to je zima.Ale!Největší nebezpečí je že vám začne korodovat podlaha a to pořádně,zvlášť u staršího auta.
Nemáte střešní okno?Tudy rádo teče.
Nebo pod gumou oken.Tady pomůže odehnout gumu nějakým dřevěným klínkem a pod těsnění injekční stříkačkou aplikovat nějaký přípravek na natírání spodku aut.Dokonale to utěsní.A na hledání příčiny zatékání je dobrý pomocník který hadicí lije vodu na auto a vy vevnitř sledujete kudy voda teče.

hanulka11

nevím jaké máte auto, ale když si zadáte do vyhledavače jak vysušit kobereček v autě je tam hodně fór , kde si předávají zkušenosti s tím jakým autem ,kudy jim tam zetéká , zkuste- třeba najdete i ten svůj problém .S tím co vám řekl ten automechanik bych se nespokojila, někde se ta voda přeci brát musí.Tak šťastnou ruku při hledání

rybíz

Hanulko, díky za radu. Ten automechanik dělal mechanika závodníkovi Krestovi a říkal, že on to má v autě taky tak.