Katusa

Co znamená „Provoz je světelně indokován“ u varné konvice?

Znamená to, že svítí celá ta konvice, nebo třeba jen ta malá část kolem tlačítka na zapnutí?

Nejlepší odpověď
hanulka11

pokud je konvice v provozu /v síti/svítí kontrolní světýlko

Další odpovědi
Alesh

  1. indikován
  2. nepochybně to znamená, že když je zapnutá (ohřívá), tak na ní někde svítí kontrolka

… jak by mohla svítit celá konvice, to mi teda není jasný? 🙂

Jikra

Samozřejmě že je to překlep,má být indikován. Mám konvici ECG a a ta má na ploše dna diodu která po zapnutí osvětluje vnitřek konvice nádherně modrým světlem.

Drap

Může to znamenat obojí

led

Ten výraz môže byť správny.(-indokován -v doku -v základni)
Dvojdielná konvica, pri zasunutí varnej kanvice do doku – do základne sa rozsvieti kontrolka (napríklad modrá farba). To neznamená, že je zapnuté varenie, ale zapojenie kanvice do prívodu el.prúdu. Varič pod napätím!
Pri zapnutí varenia vypínačom sa farba zmení na červenú. Varič pracuje.
Pre Jikra – nemusí ísť o preklep.