fsfsfdsef

Co znamená „diodu zapojíme v propustném směru“?

Nejlepší odpověď
Emefej

Zapoj jí tak, aby jí procházel proud. Dioda se vyznačuje tím, že proud propouští pouze jedním směrem. Pokud ti není jasný princip diody, tak raději nic nezapojuj!

Další odpovědi
elkon

Citace: Co znamená zapojení diody v Závěrném nebo Propustném směru?
Závěrný směr

Při zapojení kladného pólu zdroje ke katodě (typ N) a záporného pólu k anodě (typ P) se přechod P-N v diodě rozšíří, elektrický odpor diody se zvětší. Elektrický proud v ideálním případě neprochází. Ve skutečnosti diodou prochází proud způsobený minoritními nosiči nábojů, tento proud je však velmi malý.

Dochy

Pro začátky doporučuju nějakou stavebnici pro děti – např. Boffin. Tam lze toto relativně bezpečně vyzkoušet a je tam spousta příkladů s návody. Pro pokročilejší doporučuju obchod se součástkama, katalog a nepájivé kontaktní pole.