Jak zapojit světelnou závoru?

Zdravím, ptal jsem se na to před dvěma týdny ale otázku jsem předčasně uzavřel a ještě bych chtěl doplnit nějaké info, tak se ptám znovu.

Mám s pomocí nepájivého pole a PLC zapojit světelnou závoru. Jedna dioda by měla být zapojená normálně a druhá dioda by měla být zapojená do analogového vstupu na PLC. Když mezi diody vložím kousek papíru, mělo by se na jedné diodě snížit napětí, k dispozici nemám žádné fotosoučástky, jenom obyčejné led diody, jde to nějak zapojit? a pokud ano, jak? To je LED dioda nějak schopna reagovat na světlo? Proč by na ni mělo při zakrytí papírem ubývat napětí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

dioda, LED, foto dioda, jsou prakticky shodné součástky. Pouze jsou materiálem, tvarem, použitým pouzdrem, dotaženy její vlastnosti tak aby vyhovovali danému použití. Takže i LED by se měla chovat jako fotodioda, jen nebude mít takovou citlivost.
Pokud tedy bude jedna LED svítit, druhá bude zapojena v závěrném směru a v sérii s vhodně zvoleným rezistorem, pak předpokládám, že podle osvětlení té druhé diody se na ni bude měnit napětí. Pokud se osvítí, napětí na ni by se mělo snížit. Jaký použít rezistro budeš muset vyzkoušet, či diodu proměřit....

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 871
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.