Bronzový

Co to je za člověka?

Když jeho podpis má rozměry 7x2 cm? Připadá mi, že to musí být velice arogantní člověk, když jeho podpis zabere skoro čtvrt stránky papíru... Už jste se s tím někdy setkali?
Doplňuji:
no to by sedělo, ředitel megaloman a ještě bych dodala křupan.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Setkala jsem se s velkým písmem, ale člověk byl duševně postižený.

Nejen z vlastní zkušenosti, ale i podle grafologů mám ověřené, že pisatel velkého písma je člověk společenský, ambiciózní a také toužící po popularitě.

Z písma lze vyčíst i příznaky nervové choroby,. Jinak "píšeme" mozkem, naše podvědomí je ovlivněné naším vědomím.

Četla jsem, že v některých zemích se před vstupem do zaměstnání dělá grafologický rozbor písma. Pod něj se dá zjistit pečlivost, úprava, logické myšlení atd.

Stručný přehled charakteristiky člověka v odkazu.
http://karinka28.blog.cz/…

Další odpovědi:

Nejednou, na to se zeptej grafologa. Možná trpí megalománií. Většinou jsem to zaregistroval u vedoucích pracovníků, nemyslím mistra, ved. úseku apod., ale ředitelé, starostové, tajemníci a jim podobné funkce.

Stříbrný

Nemusí být megaloman nebo psychicky nemocný. Třeba jenom hůř vidí a je zvyklý na velké písmo.

Stříbrný

Proč křupan? Neuvádíš, kde by se měl podepisovat a celkově, dělat grafologický rozpor jen pomoci velikosti podpisu je k smíchu, záleží, jestli píše skoseně, přes nějaký text, apod.

Zlatý

je to kokot ..a kdo píše příliš malinká písmenka, je jen takový kokotek :o

Diskuze k otázce

Stříbrný

ivzez

Setkávám se spíše s názorem,
že je naše vědomí ovlivňováno podvědomím,
aniž bychom si to uvědomavali ...

Zlatý

annas

Přece prostřednictvím našeho vědomí se ukládá do podvědomí. to, co se událo v minulosti.apod.

Vědomí - uvědomujeme si nejen sami sebe, své okolí, prostor a čas.

Podvědomí - obsahuje to, co se uložilo z našeho vědomí, tedy z minulosi - dojmy, vzpomínky, zkušenosti, poznatky atd.

Takže v první fázi jde o vědomí, teprve až se něco uloží do podvědomí, může zpětně použít vědomě. Vybavíme i z podvědomí, proč třeba k tomu jedinci máme takový vztah atd

--
Písmo je vědomá stopa pohybu rukou, ale i "psaní mozkem". . Je to tedy projev vědomých, později i nevědomých činností. Má určitý význam i obsah.

Nejdříve se je musíme vědomě naučit. Z toho vychází grafologie. Takže vědomá činnost ovlivňuje nevědomou v tom smyslu, že si ji ukládáme.

Ještě mě napadá psaní na klváesnici.

Klávesnici počítače je možné ovládat dvěma způsoby - vědomě pomocí paměti nebo hmatovou metodou pomocí podvědomí.

Stříbrný

ivzez

Asi bude záležet na tom, s kým (míním profesně) člověk právě mluví. Někteří odborníci zastávají názor, že vědomí nemůže do podvědomí ukládat nic. Jiní mají názor podobný Vašemu.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 956
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 534
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.