Pokročilý

Co si myslíte o dávání dárků na Valentýna?

Co si myslíte o dávání dárků na Valentýna? Potěšil by vás nebo vaši přítelkyni např. velký plyšový medvěd?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Moji přítelkyni bych velkým plyšovým medvědem v rámci Valentýna beze sporu urazil :-D jsme asi staromódní, ale stejně tak jako na Vánoce neuznáváme Santu Clause, na podzim Halloween, tak ani Valentýna. Důvod je jednoduchý, nejde o tradice našeho národa, ale o tradice převzaté v rámci globalizace.

Na Vánoce tedy jedině Ježíšek, namísto Halloweenu pálení čarodějnic, případně masopust (chce-li se člověk mermomocí převlékat do masky), namísto Valentýna První máj :-)

Další odpovědi:

Bronzový

Bojkotuji tento "svátek". A stejně i ostatní, jak píše Hans 51.
Nikdy bych nekoupila ani balící papír, nebo ubrousky atd. s obrázkem Santy.

Stříbrný

Tento svátek neslavím a neuznávám.

Zlatý

Neuznávám žádné svátky z Ameriky.

Zlatý

Myslím, že dávat dárky z lásky lze dělat celý rok, nikoli jen v ten jeden k tomu určený den.

Bronzový

Neslavím žádné importované svátky.

Pokročilý

Nemyslím si o tom nic, sám to nedělám, kultura dávání dárků mi obecně připadá podivná. Neslavím valentýn, vánoce, velikonoce, svátky ani narozeniny atd.

Pokročilý

Poslední dobou mi příjde, že nejen tento svátek, ale i vánoce nejsou svátky, ale ždímačky peněz. Lidé se předhání za kolik dá druhému dárek, aby se tím mohli chlubit. A ke všemu doba facebooku tyto "chlubny" podporuje, aby to každej viděl co komu kdo dal. Mě to příjde hloupé, že lidé dostanou povel a musí tomu druhému něco koupit, v hodně případech to končí tak, že druhému koupí blbost, která koneckonců nemá úžite, ale co, jsou vánoce nebo něco jiného tak se musí koupit dárek. Jedinej kdo z toho má úžitek jsou obchody.
Není lepší si kupovat věci, když je ten druhý potřebuje nebo se mu to zrovna hodí, než pomalu celej rok nic a pak dostat blbost.

Bronzový

ak to nie je žehlenie prúserov či emocionálne vydieranie.....tak je to milé

pre ostatných

halloween je írsky sviatok
valentína vymysleli prví kresťania v ríme
Santa Claus je Saint Nicholaus=Svätý Mikuláš.....opäť, typický katolícky sviatok.....Amerika je väčšinou protestantská a tí svätých neuznávajú!!!!

doučte sa dejepis a etnológiu, géniovia!

Zlatý

Proč ne. Ať si každý slaví co chce. :-)) Jestli je vám oběma -náct let, určitě by plyšový medvěd přítelkyni potěšil. :-))

Stříbrný

Valentýna neslavím. Jestli by manželku potešil plyšový medvěd netuším. Snad dříve, když byla vnoučata malá, tak by jim to dala, ale teď už asi ne.

Bronzový

Den Sv. Valentýna je(byl) svátek evropský!

Valentýn se slaví zejména v anglosaských zemích...
Podle legendy ho proslavil kněz Valentýn, který přes zákaz římského vládce Claudia oddával vojáky... ;)
Svátek byl importován do Ameriky a vrátil se nám s komercí zpět :D
https://cs.wikipedia.org/…
Nedržím tento svátek.
Rozumím tomu, že mladí/zamilovaní se nějakou maličkostí vzájemně obdarují.

Jsme v bytě jako sardinky, takže už půlmetrový medvěd by byl "nevítaným hostem."
Takhle něco na zub nebo květina (když už to musí být), to ano :D, to potěší v průběhu celého roku.

Pokročilý

Nemám přítelkyni :D

Nikdy jsem neuctíval tento svátek a ani nikomu nic nedal.

Diskuze k otázce

Pokročilý

MarkettB

Je jak já bych chtěla dostávat šperky a hlavně ty prsteny... a nikdy nic :)

DomcaJe

Podle mě je fajn dávat si dárky kdykoliv, tak klidně i na Valentýna. A pokud někdo váhá tak holku určitě neurazíte jakýmkoliv šperkem ;) Prsten ještě žádnou holku neurazil.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.