hapiky

Co myslí lidé tím, když řeknou, že je to mezi nebem a zemí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zpravidla tak hovoří o jevech a otázkách, kterým nerozumí. Nebo o předpovědi, jak něco dopadne. Další možný výklad je, že to může ovlivnit jen Bůh. Tak to aspoň chápu já.

Další odpovědi
Edison

Něco mezi stavy „ano“ a „ne“ ve dvoustavové logice. Zpravidla nepředpověditel­ného.

yuko

Je to ve hvězdách. Nevím, co mě v životě čeká. Nevím, jestli se to, co si přeji, splní.

Zdroj: http://milost.cz/je-ve-hvezdach-1-cast/

anonym

Je to podobné jako kdybyste u matematického příkladu uvedli výsledek „něco mezi mínus nekonečnem a plus nekonečnem“ … někde a nějaká pravda tam je, ale vy nevíte přesněji kde a jaká.

annas

Co tímto úslovím myslí jiní lidé, netuším.

1. Kdysi jsem slyšela, v ČRo, že jde o zkomolení překladu slov, která vyslovil Hamlet. I zde Hamlet mluví o nebi, o tom, koho v něm potká, v nebi jsou mraky, svípí hvězdy .atd.

Originální výrok zní
„Je více věcí na nebi a zemi, o kterých se vašim filozofům nesní,“ říká Hamlet Horatiovi.“

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:liB8AW8VxD4J:­www.phil.muni­.cz/kapradi/ho­tove_texty/Ne­vrla_Ham.pdf+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

2. Dá e brát tak, že se něco děje ve výšce,. ve vzduchu. . Vzniklo zřejmě tehdy, když si lidé nedovedli vysvětlit třeba bouře, zatmění atd. Bylo to tedy něco záhadného, tajemného.

3. Dnes už je to jinak. Někdo věří v boha,. že mu pomůže, jiní, že se jim leccos podaří, po čem touží atd. Nikdo neví s jistotou, jaký bude výsledek.

Takže je to jakási „berlička,“ pro naději, něco neznámého. Často se užívá i v esoterice.

Kryšpín

Na př. kdy bude dobudován kapitalismus v Česku