Zvědavý

Co měl vlastně Adolf Hitler proti židům ??

Proč zrovna židé – když měl sám z části židovské předky ??

Nejlepší odpověď
Drap

Zrůdná ideologie. židé byli svým způsobem utiskováni v Evropě již několik století. Hlavně zřejmě proto, že to byla komunita, která se něčím odlišovala. V Německu se hromadně šířil názor, že židé mohou za prohru Německa v první světové válce. Hitler to začal rozvíjet dál.
Doplňuji:
Zde další :www.odpovedi.cz/o­tazky/proc-hitler-nenavidel-zidy

Další odpovědi
jjj123456789

Co měli nacisté proti židům? Plynové komory 😉

Mirdas

V jednom dokumentu v televizi nastínili názor že mohlo i jít o komplex již ze základní školy vůči svému spolužákovi, kterého nesnášel neboť byl dominantní osobností ve třídě a byl židovského původu.

Agneta

A kdo myslíš, že se bude s takovými blbci bavit, co píší Židy s malým „ž“ ?
Já né :DDD
Doplňuji:
Hitlera musíme vnímat jako „masochistu, posedlého utkvělou myšlenkou začít válku a hrdinsky ji prohrát.“ :DDDDD

suaeda

Jak uvádí „Mirdas“ problém mohl vzniknout již ve škole. Dále je si třeba uvědomit, že židé byli zdatní obchodníci a řemeslníci, nikdy nebo většinou nikdy nehospodařili na půdě. Největší problém byl způsoben hlavně závistí jejich bohatství. V době války se fašistům a Hitlerovi hodily peníze židů na její financování.

Nevíteto?

Já jsem někde dávno četla, že zjistil že jeho otec (který ho týral), byl ze čtvrtiny žid. A protože si nedokázal jinak vysvětlit proč byl jeho otec takový, přisuzoval to tomu. Nebo byla taky taková teorie že se nakazil nějakou pohlavní chorobou od židovky. Ono je na to hodně teorií.

mosoj

Pokud chceš o této problematice diskutovat, přečti si něco o antisemitismu
https://www.pf­.jcu.cz/stru/ka­tedry/pgps/ik­vz/podkapitoly/b04zi­de/13.pdf.
Doplňuji:
http://www.par­lamentnilisty­.cz/politika/po­litici-volicum/Stech-CSSD-Antisemitismus-islam-a-Evropa-359169

mosoj

Vepište odpověď…https://­www.stream.cz/slav­nedny/10004791-den-osvobozeni-koncentracniho-tabora-osvetim-27-leden#nejnovejsi

quentos

Agneta: co takhle si to nejdřív vygooglit nebo najít v PČP… hovoříme-li o židech jako náboženské komunitě, lze je s malým ž psát.

Agneta

milý quentosi — nejde !!!

zzzlatokopka

To jsem také do dnes nepochopila, AH byl magor, ten měl něco proti všem, spíš mě zaráží, že dokázal spoustu normálních lidí proti židům naočkovat. Vždyť židé jsou naprosto nekonfliktníé, vzdělaní lidé, také tu nesnášenlivost proti nim nechápu.