mmichal

Proč Hitler nenáviděl Židy?

Doplňuji:
annas – to jsem vložil, jenže je to zbytečně rozsáhlé, potřeboval bych to nějak sesumírovat dohromady v jasném, krátkém textu.

Nejlepší odpověď
annas

Jeden z mnoha odkazů. Kdybyste napsal tuto větu do vyhledávače, našel jste v Lidových novinách stejnojmenný článek z 30. 7. 2011,

Proč Hitler nenáviděl Židy

V nepřehledné záplavě knih o Hitlerovi se čas od času objeví titul, který stojí za to nepřehlédnout. Patří k nim kniha německého historika a novináře Ralpha Georga Reutha Hitlerova nenávist k Židům opatřená podtitulem Klišé a skutečnost.
Rozbor v odkazu

http://www.li­dovky.cz/proc-hitler-nenavidel-zidy-d0y-/ln_kultura.as­p?c=A110729_181431_ln_kul­tura_wok

Další odpovědi
iceT

Údajně byl sám Židem nebo měl alespoň židovské předky,jiná varianta zní tak,že ho jedna židovská prostitutka nakazila sifilisem.
Ale to jsem se dočetla v kterési knize nebo nějakém článku,bůhví jak to bylo.

dudu

Přece protože nacisté „náviděli“ jejich majetky, stejně jako komouše u nás zaujaly hodnoty vytvořené fabrikanty a kulaky.

led

Najväčšie majetky v Nemecku vlastnili ľudia židovskej národnosti. Najľahší spôsob získania ich majetku bol v rozoštvaní obyvateľstva v zmysle hesla Júlia Cézara: rozdel a panuj, proti Židom. Podobný princíp bol začiatkom 20.storočia používaný aj v Rusku – pogromy. Tu nešlo o Hitlerovú nenávisť k Židom ale o lásku k ich majetku. Preto sa mohli tí bohatší vykúpiť napríklad Rothschild a podobní. Tí čo na to nemali, boli odstránení a ich majetočky zhabané.