Kelt

Co je to vlastně ten rasismus a co není rasistické?

Slavia hrála opět na britských ostrovech. Jeden z hráčů byl obviněn za rasistickou urážku od hráče Glasgow Randers, který ho pak fyzicky napadl a před zápasem s Arsenalem jedni pokleknou a druzí se drží za ramena a má to vyjadřovat jejich postoj k rasismu. To se nemohou někteří smířit s tím, že je tady několik miliard obyvatel a ne všichni mají stejnou barvu pleti, vlasů, jazyk a pod. V USA kritizuje učitel na vysoké škole přístup žáků a řekne, že ti černí jsou líní a nejsou tak dobří jako bílí a je vyhozena ze školy. Když se to stane ve škole, kde jsou všichni stejní, tak se to neřeší. Tak si říkám, že za chvíli bude rasista i ten, kdo jí bílé maso, bílé pečivo, bílé jogurty, nemá rád černý rybíz, nebo naopak.
Hitler uznával jednu rasu a jiné neuznával. Komunisté uznávali také pár vyvolených. Neskrývá se pod pojmem rasismus další způsob jak dělit lidi na vyhovující a nevyhovující? Co myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Zmotána řada nesouvisejích věcí:

  • „byl obviněn za rasistickou urážku“ – urážka může být rasistická, případ je pokud vím šetření
  • „který ho pak fyzicky napadl“ – to byla zjevně pomsta, tam bych rasismus neviděl
  • „jedni pokleknou a druzí se drží za ramena“ – to je vyjádření postojů či názorů, to nemá s rasismem nic společného
  • „se nemohou někteří smířit s tím, že je tady několik miliard obyvatel a ne všichni mají stejnou barvu pleti“ – to je rasismus, pokud to v nich vyvolá nenávist k těm jiným a následně činy
  • „řekne, že ti černí jsou líní a nejsou tak dobří jako bílí“ – to je rasistické vyjádření – paušalizování resp. odsudky čistě na základě rady
  • „za chvíli bude rasista i ten, kdo jí bílé maso, bílé …“ – nesmysl
  • „Hitler uznával jednu rasu a jiné neuznával“ – taky byl rasista
  • „Komunisté uznávali také pár vyvolených“ – ale na na základě rasy, takže nebyli rasisté
  • „Neskrývá se pod pojmem rasismus další způsob jak dělit lidi na vyhovující a nevyhovující“ – ano, rasisté považují příslušníky jiných ras někdy až za „nevyhovující“

Další odpovědi
aliendrone

Už jsem to sem sice dával, ale protože jsem při sledování chytil záchvat smíchu, budu s tím prudit znovu. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=V7pXNPgyP­xA

Mr. Marek

Počkejme na konečný verdikt. Levice to zneužívá ale fest svými lidovými soudy. prokáže-li se, že nejsou relevantní důkazy, měla by Slavia žádat o veřejnou omluvu klubu Glasgow Rangers a veřejnou omluvu Kamary za křivou pomluvu.

plebs

Možná je také dráždí u Slávistů ta rudá pěticípá komunistická hvězda na triku už v roce 1950 navrhoval Churchill hodit na komunisty atomovky / Lenigrad a Moskvu / USA byla proti

Rokio

Rasismus je nadřazování jedné rasy nad jiné. O rasismus i jde, pokud nadřazuješ jinou rasu než svoji a svojí pohrdáš. Rasismus je často spojen s diskriminací.

Nejde o rasismus, pokud zvýhodňuješ minority (menšiny) např. založením organizace, která je nějak podporuje (např. jejich vzdělávání, psychologická pomoc, finanční příspěvky, pomoc s hledáním práce atd.).

Mc Merkurion

… to se raději ani neptej … je to horší jak za komančů >>> stačí narážka a jdeš, i třebas kvůli dědečkovi ze třetího kolene … uživí se na tom spousta nemakačenků …

… ale jedinej rozdíl, proti komančům, co vím, je ten, že za komančů jsi musel vidět a myslet rudě, kdežto teď všema barvama >>> no, a kdo se má vyznat v tom, která právě letí …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

Pepa: Není to pravda, pokleknutí fotbalistů má souvislost s bojem proti rasismu, ačkoliv je to politicky prezentované. UEFA dávno dělá osvětovou kampaň, tudíž držení ramen bylo symbolické a apolitické.

Pepa25

To vím, co poklekávání znamená, vyjádřil jsem se špatně: nepokleknutí nemůže být považováno za projev rasismu nebo jeho podpora.

Mc Merkurion

@Pepo, jenže to si myslíš ty, já, a pár rozumných lidí, ale ti ostatní ne !!! >>> a jak víš, oni mají přeci pravdu, je demokracie …

Mc Merkurion

… omyl !!! slávisté povídali, že oni jsou multikulturní tým, tudíž nepokleknou, ale vyjádří to tím, že se chytli kolem ramen, jakože různý barvy …

Mr. Marek

Merkurion: Vždyť ano. Tímto gestem poukázali na fakt, že UEFA, resp. FIFA osvětu již dělá. A nemusí k tomu užívat politický postoj.

aliendrone

Rokio>>> Hele, tobě nepřipadá zvýhodňování menšin (na základě čehokoliv, třeba právě rasy) jako DISKRIMINACE těch nezvýhodněných? ;) :)

Proč třeba Ukrajinci mají u nás VYŠŠÍ minimální mzdu, než našinec? ;)