Klára K.

Myslíte si, že v ČR panuje „obrácený“ rasismus?

Mám tím na mysli, že Romové (AKA cigáni) mají mnohem větší volnost „pohybu“, než bílí lidé.
(Ano, a vím, že tohle je vlastně jenom rasismus, to „obrácený“ jsem tam napsala, aby to všichni pochopili.)
Všichni známe samozřejmě situace, kdy jdete do práce přes nějakou tu ne zrovna milou čistou čtvrť a jdete do práce, ve které budete vydělávat peníze pro lidi, kteří na vás právě pokřikují a hází po vás věci. Takových případů je mnoho, všichni okolo toho chodí jako kolem horké kaše.
Ale trochu jiný případ je zase třeba tenhle: představte si, že nějaká dobročinná firma, nebo škola, uspořádá akci, která bude výhradně pro Romy a bude to něco ve stylu „jsem hrdý na to, že jsem Rom“. Na tohle nikdo nic neřekne. Ale když se uspořádá akce pro bílé „Jsem hrdý na to, že jsem běloch“, tak všichni (hlavně tedy menšina) začnou brblat a stěžovat si a nadávat pořádajícím do rasistů atd.
Tohle byly jenom takové příklady, ale každopádně: Myslíte si, že momentálně v ČR je menšina zvýhodněná a většina to musí snášet, ač nerada? A myslíte, že se to bude zhoršovat?

Nejlepší odpověď
briketka10

ano, myslím si to taky
ani policie pro nás nic
nedělá, když se „něco“
děje ona se jich bojí !

situace bude čím dál tím horší, protože jejich populace narůstá..

Další odpovědi
RyuzakiKate

Průser bude, až cikáni zjistěj, že je v krvi železo..

zzzlatokopka

Myslím si, že právě to zvýhodňování cikánů, vyvolává v lidech „rasismus“.

Kocáb a ostatní s podobným názorem cikánům akorát škodí. Není potřeba někoho zvýhodňovat, je potřeba postavit lidi na stejnou úroveň = stejné práva i povinnosti.

Je naprosto logické, že pracujícím lidem vadí, když někdo zneužívá sociální systém.

Je pravda, že nikdo nechce dát práci cikánům, ale proč??? Nad tím je potřeba se zamyslet a toto řešit, ne je dotovat.

Putin

A proto tady jsou takoví jako pan Okamura, jenže to, co dělá, se nikdy reálně neprojeví, díky vládě. Být tady všeobecné referendum, tak už jsou, ty tmy, pryč. Úplně obdivuji co udělal Karel VI a další 🙂

Agneta

Taky to stále slyším – jak říká Briketka – že se Policie Cikánů bojí. Takže to ví každý.
Připadá mi, že za pár desítek let „neřešení“ dojde k nějakému řešení, které bude ještě mnohem ostřejší jak v Maďarsku :DDDDDD

dědapetr

V podstatě sis na to odpověděla sama.

quentos

Ano, je to tak, a ten „systém“ je tak nastavenej, že změnit by se musel úplně od základů a na to nikdo nemá odvahu.

suaeda

Průšvih bude pokud se naše menšina spojí s novou neustále narůstající menšinou vyznávající islám. Budeme se pětkrát denně modlit, žít podle předepsaných pravidel a makat tak aby jsme je všechny uživili.

arygnoc

ale tomu sa nehovorí tak vulgárne „obrácený rasismus“.
oficiálny názov znie pozitívna disktiminácia.

keďže existuje oficiálny termín, je jasné, že také niečo existuje.

;-Q

príklady:

https://www.go­ogle.co.uk/se­arch?q=pozit%C3%AD­vni+disktimin%C3%A1ce&­ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=p_wrVYG8PM3a­aKLSgbAL

ten který je

Počkejte až se ve Vašem sousedství usadí běženci ze severní Afriky nebo z Blízkého východu,budete na Romy ještě s láskou vzpomínat.

Mirdas

Ano, je tomu bohužel tak a někteří si z toho udělali velice dobrý byznys.

Pepa25

Ne, nepanuje. Ten příklad s pokřikováním jsem vůbec nepochopil … Na akcích jen pro Romy nevidím nic rasistického, byl jsen na akcích jen pro jiné menšiny (nejen národnostní). Nevím o tom, že by nějaké menšina byla zvýhodněná, ale je pravda, že v zámu podpory menšiny se občas zavádějí umělá opatření, která většinu provokují a menšině nepomohou … Nadávání většiny se zhoršuje už delší dobu a dalších nepokojů ála Šluknov a Nový Bor se docela bojím …