KatkatkaW

Jak se nazývá opak rasismu?

tedy když někdo má radši ostatní rasy a tou svou spíše pohrdá

Nejlepší odpověď
annas

Rasová snášenlivost = opak rasismu. Latinská Amerika (Střední a Jižní) – míšenci, velká rasová snášenlivost (Brazílie).

Více zde: http://tiktak­maturito.webno­de.cz/okruhy-do-zemepisu/a26-struktura-obyvatelstva/

Většina -ismů se zaměřuje na nadřazenost jedné rasy nad druhou, jednoho národa nad jiným či na nenávist – např. šovinismus, nacionalismus – krajní forma rasismus atd. Mohu nenávidět sebe (svůj národ), ale i národy jiné.

U nás se objevuje politický extremismus. Jeho forma levicová se zaměřuje na politickou nespokojenost vlastního národa, „pohrdání politickým systémem“. Cílem levicového extremismu je potlačení individualismu, sociální politika a odstranění kapitalismu.

Mezi hnutí představující levicový extremismus můžeme zařadit anarchisty (hnutí odmítající jakoukoli formu nadřazenosti a nadvlády) a stoupence různých směrů socialistické a komunistické ideologie.

Další odpovědi
marci1

Mohlo by se jednat jedině o multikultura­lismus. Přesvědčení, že v demokratickém státě mohou žít národy různých kultur, vyznání, víry i barvy pleti.

Zdroj: http://www.evro­pa2045.cz/hra/na­poveda.php?ka­tegorie=7&tema=176

martas93

Ve vysledku je to rasismus taky,protože ono je jedno JAKOU rasu nemá rád.Klíčové je pohrdání onou rasou a je už jedno jestli je to vlastni rasa,bílá rasa,černá nebo ruzova ci zelena.

Lucijej

Že by pozitivní rasismus?

zjentek

v tomhle případě je to zase rasismus ,)

opportunity

Svou rasou pohrdat je divné, ale je to zase rasismus, jako pohrdat kteroukoliv jinou rasou.

rigormortis

Myslím že další člověk co se ptá na něco, co ani neví co znamená, tedy samotný rasismus.
A odpovědí je nejspíše tolerance…