co je referentka

co si predstavite pod pojmem referentka managera??

Odpovědi
Mandarinka

Odborný odpovědný, obv. administrativní, pracovník. Referentka má na starost konkrétní obor zájmu zaměstnavatele. Sekretářka nebo asistentka dělají „vše“ pro svého nadřízeného.

Lencis

Význam slova referent je „ten pod kterého se registrujete“. Přeneseně má tedy referentka na starosti například skupinu lidí o které se stará. Typické je to např. u studijní referentky na studijním oddělení – žáci se u ní registrují a ona je eviduje a zpracovává jejich údaje, vyřizuje jejich žádosti, podává informace atd…

Toto slovo se však stalo natolik oblíbeným, že velmi zobecnělo, pod tímto pojmem tedy spíše hledejme sekretářku, administrativní pracovnici či zkrátka pomocnou ruku přímého nadřízeného.