co dělá referent finančního oddělení

Nejlepší odpověď
hanulka11

finanční referent:

Kdo to je a co dělá? Finanční referent je pracovník, který provádí průzkumy finančního trhu, vyhledává finanční zdroje pro příslušnou organizaci, dává návrhy na jejich efektivní využívání, zpracovává finanční plány.

Co je náplní jeho práce? Připravuje podklady pro ekonomické rozbory hospodaření firmy, pro stanovování cen výrobků a služeb. Koordinuje vztahy mezi finančním systémem a ostatními systémy organizace (obchodní, výrobní apod.).

V jakém pracuje prostředí? Povolání je vykonáváno v běžných kancelářských prostorách.

S čím pracuje? Pracovními prostředky jsou výpočetní technika a další kancelářské pomůcky.

Jaký by měl být a co by měl znát? Předpokladem pro úspěšný výkon povolání je úplné střední vzdělání, systematický způsob práce, počtářské schopnosti.

http://www.oc­cupationsguide­.cz/cz/povol/po­volani.aspx?Par=167­.htm

Další odpovědi
irij

Jednoho znám. A ten se teda fakt pouze fláká.

Mili @

Odborný referent v bankovnictví a finančnictví se zabývá analýzami financí ve společnosti. Zpracovává komplexní i dílčí finanční analýzy a zprávy na jejichž základě navrhuje pro zefektivnění hospodaření. Profese je vykonávána převážně v kancelářských prostorech. Kandidáti na tuto pozici by měli být minimálně středoškolsky vzdělaný, nejlépe v ekonomickém oboru. Práce odborného referenta vyžaduje soustředěnost, dobré analytické schopnosti, umění práce s daty a informacemi.
No a o tom flákání víme svoje… 🙂