Gabullka

Co je podle vás nejúčinnější dieta?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Určitě dělená strava.

Další odpovědi
elkon

Nepřežírat se, jíst dostatek zeleniny a poslední jídlo mezi 17–18hod. Pak už jen třeba pomeranč, jablko, nebo lehký jogurt a pod.

Drap

Jíst pravidelně, relativně zdravě, nepřežírat se a hýbat se.

Rokio

Zdravá strava a sport.

Vercule

Mám super zkušenost s ketodiet. Potřebovala jsem zhubnout do svatebních šatů a tady s tím to šlo fakt rychle :).

AlenaRo

Pokud je hlavním cílem dlouhodobě udržet nižší váhu, není to příliš rychlé. Jde o komplexní změnu životního stylu. Kromě nutričně vyvážené stravy, je důležité sledovat každodenní návyky, případně při určitých poruch stravy, se hlídají a adresují spouštěcí faktory, je vhodný určitý pohyb. Co ale pomůže člověku zhubnout a udržet si váhu, je ale velice individuální. Je proto lepší se obrátit na nějakého odborníka. Co se týče fádních diet (například Atkinson nebo Keto), většinou nastává takzvaný jojo efekt.