Avatar uživatele
Lucyfer

Co je lepší? Koupit si flashku do mobilu, nebo větší SD kartu?

Mám úplně nacpaný mobil věcma. Momentálně bych byla nejradši, kdybych mohla alespoň čtvrtinu někam přesunout (ať mobil šlape jak má a mohu si „zdokumentovat“ nějaký obsah kurzu ještě) , tam to případně v klidu roztřídit a celkově rozšířit paměť. Jednou za uhera se mi hodí flashka, když bych třeba chtěla jít něco nechat vytisknout do copycentra, nebo kamarádka chce po mě nějaké fotky a jiné soubory ze základky – ty mám hlavně na notebooku a ten mi nefunguje. To je stará kraksna už, je zázrak, když se zapne, a pak je na něm práce pomalá. Tam taky přemýšlím, co si nechat a jak to zálohovat… Já ho vždycky spíš vnímala jako úložiště věcí, co nepotřebuju nutně v mobilu a pro používání programů na úpravu fotek… Vše dělám jinak jakoby na mobilu, nepotřebuju ho. Jo a tomu zálohování věcí na google drive a jak je to propojené s těma google fotkama, moc nerozumím. A hlavně načítání fotek či videí na net (na úložiště na netu) trvá moc dlouho a často se tam stane nějaká chyba… že se to pořádně ani nepřesune. Automatické zálohování jsem si dávno vypla.
Taky by se mi docela líbilo, kdyby šly složky na tom úložišti zamknout, chránit. A abych je mohla nějak pohodlně spravovat/vytvářet, bez nutnosti potřeby počítače.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 180 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Elektronické paměti jsou poměrně nespolehlivé a proto pro zálohování nevhodné. Úložiště Velkého bratra bych vynechal. Nejlevnější i nejspolehlivější jsou mechanické disky. Důležitá data je možné ještě vypálit na DVD.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Schovávat cokoli na mobilu, „flešce“, nebo paměťové kartě je kravina. To je nejlepší způsob jak o to přijít. Pokud chceš soubory uchovat, je dobré zálohovat na více místech. Já používám externí disk a NAS server, které mám propojené pomocí domácí WiFi sítě s počítačem, televizí i mobilem. Vypalovat soubory na DVD je sice možné, ale také to není dlouhodobě nejspolehlivější.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

V této situaci bych doporučovala investovat do větší SD karty. SD karty jsou malé, lehké a snadno přenosné. Mohou být také použity k rozšíření kapacity úložiště mobilu a jsou ideální pro ukládání velkých souborů, jako jsou fotografie, videa nebo aplikace.

Pokud jde o přesouvání informací z mobilu na jiná zařízení (například do copy centra nebo na notebook kamarádky), existuje mnoho aplikací, které vám umožní bezdrátově sdílet soubory mezi různými zařízeními – například aplikace Bluetooth File Transfer nebo SHAREit. Tyto aplikace jsou obzvláště užitečné, pokud nemáte k dispozici flash disk.

Co se týče zálohování, měli byste své soubory pravidelně zálohovat na několik míst, včetně fyzických úložišť jako jsou SD karty nebo externí pevné disky, ale také do cloudových služeb jako je Google Drive. I když se vám to může zdát zpočátku složité, je to velmi důležité pro ochranu vašich dat.

A pokud hledáte způsob, jak zamknout a chránit složky na SD kartě, existují určité aplikace, které vám to umožní. Například aplikace Folder Lock vám umožňuje uzamknout a zaheslovat jakékoli soubory nebo složky na vašem zařízení.

Zdá se, že vám bude SD karta pro vaše potřeby nejvhodnější, ale samozřejmě záleží na vašich konkrétních potřebách a preferencích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Asi takhle, předpokládám, že:

  1. bezpečnost ti stačí pouze běžná (před zvědavými hajzlíky), před šmejdskými institucemi (státními našimi nebo zahraničními) se mohutně krýt nepotřebuješ
  2. mělo by to být technicky jednoduché (myslím, že nejsi počítačový guru)
  3. cena je jako vždy až na prvním místě

Být tebou, tak bych volil jako úložiště pro zálohy a obecně bordel externí SSD disk. Je to rychlé, přiměřeně laciné -srovnatelné s sd kartou, dostatečně velké a robustní (abys to „jen tak“ neztratila nebo se to snadno nepoškodilo), ALE ne zase velké jako kráva (aby se to dalo komfortně přenášet), nepotřebuješ školení ke zvládnutí, je to v podstatě jako paměťová karta, jen rychlejší. Mnoho se jich dělá ve formátu mobilního telefonu či blízkém, hodně lidí si je plete s powerbankou. Dělají se různé kapacity, pro začátek být tebou tak zkusím něco kolem 500GB, což vyjde asi tak na tícku. 🙂

https://www.al­za.cz/levne-externi-ssd-500-gb/18872442.htm
(sry že odkazuji zrovna na sralzu, vyjela mi jako první)
A jak to vypadá v praxi? (video už je stoleté, ale v zásadě dostatečně objasňující)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=X-60YaQ1nbM&ab_ch­annel=Allmobi­le
BTW – klidně si ten disk můžeš nechat šifrovat droidem, ale pak BACHA! S ničím jiným než s ním se k datům nedostaneš, takže pokud by ti mobil kleknul, někdo ukradl, ztratilas atd., tak jsi pěkně v prdeli. Bude sice hezké, že data „máš doma“, ale co ti bude platné, že zašifrovaná. Tady zapřemýšlej CO ti vlastně přesně vyhovuje. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Do mobilu podle mně judnoznačně SD kartu. Vyšší kapacity už jsou poměrně levné. Ale pro dlouhodobé zálohování si rozhodně vymysli něco lepšího. Mobil a SD karta rozhodně nelze používat za spolehlivé úložiště.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

hlada>>> S těmi DVD si děláš jistě kozy. Dneska jednak snad ani DTD už neseženeš (beztak to umí pálit jen málo mechanik). Cena? A především ČAS na onanii s tím? 😉 😁
Že bys měl na mysli „normální dýfka“ (doprodeje) ani neuvažuji, to ta data může rovnou smazat. 😉

Avatar uživatele
Lucyfer

Ještě doplním (asi nepodstatné) info, že SD kartu už používám – mám v mobilu, jen si nejsem jistá kapacitou, mám dojem 32 GB a interní úložiště asi 128 GB.

Avatar uživatele
Lucyfer

Pořád přemýšlím, co by pro mě bylo nejlepší. U té flashky se bojím, že ji akorát někde ztratím. A i dumám, jaké soubory by byly vůbec nejlepší si tam nechávat.

Mobil mám Samsung (Galaxy S10e)

Nový příspěvek