Co je citron? Je to ovoce nebo zelenina?

chci se zeptat co je citron? je to ovoce nebo zelenina?

Nejlepší odpověď
annas

Těžká otázka!
Přece citrony jsou typickým jižním ovocem.

Další odpovědi
1popelka1

Citron je ovoce, plod citroníku.

anonym

Citron je velmi vzdálený příbuzný brambory.
Tedy jasné ovoce.

Fallen Angel

Citron je samozřejmě ovoce, je vejcovitého tvaru, velikosti slepičího vejce či menší. Je nepatrně větší než Limetka.

Může být od tmavě, přes světle zeleného až do žluta.
Citrusy z řad citroníků pochází ze subtropů, ale citrus lze pěstovat i v Česku v mírném pásmu a to ve sklenících či doma při pokojových teplotách. Ve velké míře se průmyslově pěstuje v Itálii.

Lukin12

Citron může být účinný při zabíjení rakovinných buněk. Může pomoci ničit maligní buňky, například u rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty, plic či pankreatu http://biolekar­.cz/dejte-citrony-mrazaku-objevte-potencial/