Co jsou to Citrusy?

Chtěl bych se zeptat, kam spadají Citrusové plody (Citrony, pomeranče, mandarinky, atd.) z biologického hlediska. Jestli to jsou malvice, peckovice, bobule, nebo něco jinačího.

Nejlepší odpověď
anonym

Hanulko, s tím souhlasím na 100 %. Taky jsem nikdy nepřemýšlela o tom, co vlastně z botanického hlediska je citrus jako plod. Mám zo to, že by to měla být samostatná skupina. Ale je fakt, že na netu jsem konkrétně k plodům nic nenašla. Přítel říká pomelu bobule, tak nevím. Jsem moc zvědavá, kdo na to přijde.

Další odpovědi
beer

Je to druh bobule s odborným názvem hesperidium.
Studium

Více zde:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­bule
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hes­peridium

Ocko, tvůj přítel má pravdu ))

hanulka11

Říše: rostliny (Plantae)
Podříše: cévnaté rostliny (Tracheobionta)
Oddělení: krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída: vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Řád: routotvaré (Rutales)
Čeleď: routovité (Rutaceae)
Rod: citroník (Citrus)

podle wiki
Doplňuji:
tak jsem našla v knize zelená kuchyně …budu citovat…
citrony, lépe snad limony jsou bobulovité plody citroníku limonového.je to stále zelený keř z čeledi routovitých