Co dělat po vytrhnutí zubu?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat , co mám a nemám dělat po vytrhnutí pětky zubu nahoře, kdy můžu začít jíst a pít a jestli si mám nějak dávat pozor na vniklou díru po zubu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kromě zásady nejíst 3 hodiny po výkonu, je jednou z nejdůležitějších věcí nekouřit po dobu 48-72 hodin od vytržení zubu, protože kouř může bránit hojícímu procesu a způsobit tak mnohá další rizika. V prvních dnech je rovněž důležité udržovat danou oblast tak čistou, jak je to jen možné, podporovat tak hojení a zabránit vzniku infekce. Při čištění zubů je nutné dbát zvýšené opatrnosti v okolí vytrženého zubu. Při žvýkání potravy je nutné nezatěžovat postiženou oblast a pokud možno zabránit vniknutí potravy do rány. Po každém jídle by měl následovat výplach úst teplou slanou vodou. Při bolesti a otoku se doporučuje přiložit balíček s ledem na tvář po dobu 15 min, pak na 15 min odložit, a takto to opakovat několik hodin. Také pomáhá cucat kostku ledu. Slabé krvácení lze utlumit přiložením čajového sáčku, u závažnějšího a déle trvajícího stavu je nutné kontaktovat lékaře.

Další odpovědi:

Pokročilý

To vám mněl říct zubař ale pokus vám ještě nedával někam plombu tak snad nic já jsem normálně po vytrhnutí zubu mohla jíst všechno

Bronzový

Zubař ti to určitě řekne než tě pustí z ordinace, když ne tak se zeptej.
Doporučuje se studené, ale mně se právě po zmrzlině kterou doporučují obvykle díra zanítí, takže myslím že je lepší něco bez cukru. Dělá mi dobře studený a hořký čaj, po něm odezní umrtvení a nezačne mě to tak bolet jako po zmrzlině.

Stříbrný

Bezprostředně po vytrhnutí zubu jsem obvykle moc hlad neměl. A pokud ano, tak jsem si dal raději tekutější stravu bez nutnosti kousat. Nedoporučuji pít a kloktat heřmánek. Rychle hojí a je lépe, když se čerstvá rána vyčistí sama. Druhý den pokud to již nebolelo jsem jedl normálně.

Pokročilý

Hlavne to nevyplachuj at se ti rana zahoji co nejdriv a jist se muze tak za 2h po vytrhnuti ale ze zacatku spis jidlo co neni namahani na kousani a kousej vic na druhou stranu ale tak do 4 dni by to melo byt zahojeny.

Diskuze k otázce

pedol

Nevyplachovat, ránu nevysávat, nešmejdit v ráně jazykem.
http://www.nechcikazy.cz/…

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.