Pokročilý

Co dělat, když začne škrábat v krku a necítíme se dobře.. jde ještě zabránit vypuknutí nemoci?

takové ty počáteční příznaky jako je škrábání v krku, zvětšené uzliny, trochu bolest hlavy a únava.. jde nějak zabojovat proti vypuknutí nějaké chřipky nebo nachlazení, které se tak ohlašuje?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud se to týká dospělého, tak doporučuju slivovicovou bombu - ohřát 0,5 - 1,5 deci (podle toho, jak je člověk zvyklý pít) slivovice, rozmíchat v ní med a nalít to do sebe. Pak zalehnout do postele a zaspat to. Ideální je to večer. Pokud se to chytne v začátku a dva, tři večery se to zopakuje, může to pomoct...

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud tě už škrábe v krku, nemoc již máš a lze jen zmírnit její průběh (tipy máš zde), úplně zastavit ne.
Zkušenost

Pokročilý

Já vám můžu doporučit osvědčený recept z vlastní zkušenosti.Vzít si 3x Panadol.Nějaký čaj a další babské rady jsou na nic.

Stříbrný

Na počáteční nachlazení (na chřipku to zabírá méně) používám svařené dobré červené víno s kořením. Po vypití horkého nápoje ihned zalehnout.
Já vím, je to barbarské vůči dobrému vínu, ale mě to pomáhá. A pokud jsem fit tak vínko piji tak jak se má.

Zlatý

Kromě popisovaných receptů se mi osvědčily i brutální dávky vitamínu C (předávkování se neboj, přebytky tělo snadno vyloučí).

Zlatý

Osvědčilo se mi homeopatikum Oscilo, dá se koupit v lékárně, dávkování viz leták.

Pokročilý

Mě pomáhají spreje z mořské soli.V podzimních a zimních dnech to používám pravidelně a pomáhá to.Dá se to používat i preventivně.

Stačí i Vincentka.Poprvé si koupit sprej,asi tak kolem 60ti korun a pak už jen doplníte Vicentkou,kterou zakoupíte v lékárně,supermarketu a.t.d.Velká flaška stojí asi 25 kč.Doplníte a zbytek klidně můžete vypít.

Zdroj: http://www.zbozi.cz/?q=mo%C5%9 9sk%C3%A1%20voda%20nosn%C3%AD% 20sprej&typ=nabidky&seradit=ne jlevnejsi

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.