Avatar uživatele
takhlene

Co dělat? Jak se bránit?

Pokaždý, když si oholým např. nohy, tak mi po pár dnech začnou šíleně svědět, udělají se mi pupínky. Dá se proti tomu nějak bránit? Dělám něco špatně? Děje se to i na jiných místech. Proč?
Doplňuji:
Milá paní a vy si nohy holíte? Mě to také přijde divné, ale myslím, že je to každého věc.

Díky za rady, ale to dělám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, rynek878 před 4884 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Proč;
Je docela možné, když povyrůstají, třeba o milimetr, že „zalézají“ do tkaniny která s nimi při chůzi pohybuje. Tím může být mechanicky drážděna pokožka. A ono to tak je.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Je to reakce na podráždění pokožky.
Používat uklidňující a desinfekční prostředky bez alkoholu. Stejně jako po normálním holení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Proč jako chlap si holíte nohy, holé mužské nohy vypadají fakt divně.
Po holení je třeba pokožku ošetřit .

Doplňuji:
Jistěže je to každého věc ,jen jsem napsala svůj názor a nevnucuji ho nikomu, omlouvám se ,nechci se vás jakkoli dotknout

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Terryle

Myslím, že tohle je z velký části vrozené – jde o směr růstu chloupků, jejich sílu a sílu pokožky. Taky mi to dělá, ale pro změnu v tříslech. Občas nějakej praskne a vevnitř je chloupek, klidně i půl centimetru dlouhej, stočenej jako svině – nedokázal prorazit ven, takže roste pod kůží a hrozně ji dráždí. Říká se drbat to při mytí drsnou houbou… nepomáhá. Je to skvělý, stydět se v plavkách za to, že tam máte spoustu puchýřků, nehledě na to, že to ani není zdravý, mít v těle neustále malý ložiska zánětů.
Závidím vám chlapům, že si můžete dovolit se neholit a nikdo si na vás neukazuje prstem, že jste divní a zanedbaní.

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Zálkeží na tom, jak a čím si je holíš.
pokud běžným hol.strojkem s břity, je lépe je holit ostrým strojkem a po směru růstu.
Pokud je břit tupý, lůžko chloupku při holení se poškozuje, totéž se děje při holení proti směru. Jde to sice hůže, ale je to lepší. Za čas se to nacvičí.
A nebo je možnost použití elektr.holícího strojku.
Kamarádce se dělaly po holení břitovým strojkem v podpaží pupínky, po použití el.strojku je to OK.

před 4883 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek