Complex

Co chtěl Ježíš dělat či dělal jako povolání?

Nejlepší odpověď
annas

"Život Ježíše podle historických pramenů

Většina badatelů předpokládá, že Ježíš byl reálně existující historickou osobností. Zřejmě šlo o galilejského rabína a židovského náboženského reformátora, který se narodil krátce před začátkem letopočtu. Většina údajů o jeho životě však zůstává nejistá a hypotetická. Mezi kritiky historické existence postavy Ježíše patří Richard Carrier, který tvrdí, že neexistuje důkaz Ježíšovy existence, který by byl nezávislý na Novém zákoně a že každý příběh v evangeliích má zřetelný alegorický nebo propagandistic­ký záměr

Podle Nového zákona

Ježíš, syn tesaře Josefa. Jinak puutující kazaterl, mesiáš – spasitel lidstva, prorok.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Je%C5%BE%C3%AD%C5%A1_­Kristus

"Jaké povolání měl Ježíš?

" Tvrdí se, že byl tesař po otci. A taky si s tím, většina lidí vystačí.

Zrada je v tom, že otec nebyl tak úplně tesař, ale spíše kameník nebo něco jako kameno-stavař (řecké – tekton). A v souladu s tehdejší tradicí měl povinnost ke 12 roku syna zaučit v řemeslu. Tzn., Ježíšovo „tesařství“ je jen v rámci běžné tradice.

Ježíš byl pak na studiích náboženství. Jeho vlastní povolání bylo – rabín. Tedy učitel. Měl tedy vzdělání a k tomu bylo možné se dostat pouze, pokud byl ze střední třídy.

Čímž padá i představa vůdce z lidu z prostého původu."

http://jirka.ed­gering.org/?p=959

Další odpovědi
ten který je

Místo vymýšlení a zakládání stále nových a nových účtů si přečti bibli,tam se to dozvíš a nebudeš mít čas vymýšlet kraviny.