Avatar uživatele
anonym

Napadla Vas nekdy myslenka

jit do klastera-zasvetit se Bohu?Jak pozoruji lidi a to mlade jak horuji byt knezem ci jeptiskou,jaksi to zacina stoupat.Ze by to bylo dobou nenaplneni predstav?Diky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym před 5016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Osobně vidím naplnění a možnost pomáhat v něčem jiném, než v klášteře. Ani nemusím být věřící, abych nepáchala zlo a pomáhala druhým.
Řídím se heslem, nedělej druhým nic, co bys nechtěla, aby druzí dělali tobě.
Mě prostě chování přijde jako zákon akce a reakce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

ani náhodou, mně stačí moje nedobrovolná askeze, už tak mi z ní hrabe. Obzvlášť nyní je to blbost, když víme, že celibát duchovních se dodržuje jen kvůli chybné interpretaci Bible.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Nevím, zatím jsem se s žádným jedincem nesetkala.
Ale jde opravdu o závažné rozhodnutí. Celý život být asketický…
Třeba mnohé vede snaha konat dobro, vyvarovat se zla, přivést na cestu víry další. Důležitá je u nich láska k bohu, přesvědčení.
Proč? Těžko říct. Chtějí být něčím jiným než jejich kamarádi? Nebo mají z něčeho strach?
Źivotní zklamání?
Pomáhat lidem se dá různě i v jiném povolání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
1popelka1

Já spíš vidím opak – lidi, kteří se od Boha odklánějí a čím dál více.

A abych odpověděla na otázku, mě tato myšlenka nikdy nenapadla. Na to mám asi moc ráda „neřesti“, které jeptišky nečiní 🙂 A nevidím ani žádnou spojnici „nenaplněné představy=klášter“. Raději se sama snažím, aby se mi aspoň něco splnilo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak podobně,jak ReHu.A nejsem zrovna přívrženec církví.S Bohem to nemá nic společného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

http://interme­dia.ffa.vutbr­.cz/bozi-var-haleluja

HALELUJÁÁÁ !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Nikdy mě to nenapadlo. Já na to mám takoví , možná sobecký názor. A to, že , proč bych se měla celí život modlit, nemít děti ani vztah. Neužívat si hudbu, která se mi líbí (katapult) , nečíst časopisi (Maxim). To bych v klášteře asi nemohla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

DOBRÝ DEN.PROTI JEPTIŠKÁM NIC NEMÁM,ALE NESOUHLASÍM S KATOLICKOU CÍRKVÍ,ŽE NUTÍ K CELIBÁTU A TO PROTO ABY SE JAKO TAKOVÝ SYSTÉM NEMUSELA DĚLIT MEZI SEBOU O MAJETEK A O MOC.TO NENÍ PRAVÁ BOŽÍ CÍRKEV PROTOŽE TO VŠECHNO CO DĚLÁ JEŠTĚ JINÉHO A TO VELMI NECUDNÉHO A MODLÁŘSKÉHO NEMÁ SE SKUTEČNÝM BOHEM A JEHO BOŽÍM SLOVEM NIC SPOLEČNÉHO.PRYČ OD NÍ!!!JE SEMENIŠTĚM HŘÍCHU,PÝCHY,MOD­LÁŘSTVÍ A ĎÁBELSTVÍ.

Zdroj: NOVÝ ZÁKON: 1.TIMOTEOVI 4. – BLUDY POSLEDNÍCH ČASŮ

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Tuto myšlenku bych asi ihned zapudil, protože víra a církevní instituce jsou hodně rozdílné věci. Při některých příležitostech jsem však uvažoval, že by snad nebylo marné sedět na lavečce v bohnickém parku a při vzpomínce na dění v okolním světě si prutem do písku kreslit kosočtverečky!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

ani ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek