Napadla Vas nekdy myslenka

jit do klastera-zasvetit se Bohu?Jak pozoruji lidi a to mlade jak horuji byt knezem ci jeptiskou,jaksi to zacina stoupat.Ze by to bylo dobou nenaplneni predstav?Diky

Nejlepší odpověď
ReHu

Osobně vidím naplnění a možnost pomáhat v něčem jiném, než v klášteře. Ani nemusím být věřící, abych nepáchala zlo a pomáhala druhým.
Řídím se heslem, nedělej druhým nic, co bys nechtěla, aby druzí dělali tobě.
Mě prostě chování přijde jako zákon akce a reakce.

Další odpovědi
quentos

ani náhodou, mně stačí moje nedobrovolná askeze, už tak mi z ní hrabe. Obzvlášť nyní je to blbost, když víme, že celibát duchovních se dodržuje jen kvůli chybné interpretaci Bible.

annas

Nevím, zatím jsem se s žádným jedincem nesetkala.
Ale jde opravdu o závažné rozhodnutí. Celý život být asketický…
Třeba mnohé vede snaha konat dobro, vyvarovat se zla, přivést na cestu víry další. Důležitá je u nich láska k bohu, přesvědčení.
Proč? Těžko říct. Chtějí být něčím jiným než jejich kamarádi? Nebo mají z něčeho strach?
Źivotní zklamání?
Pomáhat lidem se dá různě i v jiném povolání.

1popelka1

Já spíš vidím opak – lidi, kteří se od Boha odklánějí a čím dál více.

A abych odpověděla na otázku, mě tato myšlenka nikdy nenapadla. Na to mám asi moc ráda „neřesti“, které jeptišky nečiní 🙂 A nevidím ani žádnou spojnici „nenaplněné představy=klášter“. Raději se sama snažím, aby se mi aspoň něco splnilo…

anonym

Tak podobně,jak ReHu.A nejsem zrovna přívrženec církví.S Bohem to nemá nic společného.

Bumbes

http://interme­dia.ffa.vutbr­.cz/bozi-var-haleluja

HALELUJÁÁÁ !!!

iwetax

Nikdy mě to nenapadlo. Já na to mám takoví , možná sobecký názor. A to, že , proč bych se měla celí život modlit, nemít děti ani vztah. Neužívat si hudbu, která se mi líbí (katapult) , nečíst časopisi (Maxim). To bych v klášteře asi nemohla.

anonym

DOBRÝ DEN.PROTI JEPTIŠKÁM NIC NEMÁM,ALE NESOUHLASÍM S KATOLICKOU CÍRKVÍ,ŽE NUTÍ K CELIBÁTU A TO PROTO ABY SE JAKO TAKOVÝ SYSTÉM NEMUSELA DĚLIT MEZI SEBOU O MAJETEK A O MOC.TO NENÍ PRAVÁ BOŽÍ CÍRKEV PROTOŽE TO VŠECHNO CO DĚLÁ JEŠTĚ JINÉHO A TO VELMI NECUDNÉHO A MODLÁŘSKÉHO NEMÁ SE SKUTEČNÝM BOHEM A JEHO BOŽÍM SLOVEM NIC SPOLEČNÉHO.PRYČ OD NÍ!!!JE SEMENIŠTĚM HŘÍCHU,PÝCHY,MOD­LÁŘSTVÍ A ĎÁBELSTVÍ.

Zdroj: NOVÝ ZÁKON: 1.TIMOTEOVI 4. – BLUDY POSLEDNÍCH ČASŮ

dudu

Tuto myšlenku bych asi ihned zapudil, protože víra a církevní instituce jsou hodně rozdílné věci. Při některých příležitostech jsem však uvažoval, že by snad nebylo marné sedět na lavečce v bohnickém parku a při vzpomínce na dění v okolním světě si prutem do písku kreslit kosočtverečky!

bubukaa

ani ne