Avatar uživatele
anonym

Měli jste nebo máte ve svém blízkém okolí jeptišku?

Vy starší, pamatujete si je v léčebnách, v domovech mládeže…?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2872 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Měla. Byla to moje vzdálená příbuzná. Byla velmi inteligentní, sympatická a milá. Každému pomáhala jak mohla a každý ji měl velmi rád. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

měl jsem je všude kolem. před sebou, za sebou, ale nikdy pod sebou 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rocker

Vím z vyprávění,že moje příbuzná,kterou jsem nikdy neviděl,byla vystudovaná lékařka a dělala ošetřovatelku ve Vatíkánu,přímo u papeže.Ale to bylo ještě za Pavla II,nevím,jestli je tam dodnes.Jinak jeptiška potkávám běžně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jo, jedna vzdálenější příbuzná… no příbuzná příbuzného 😉 a pak jsem se shodou okolností vídal se sestřičkami od Karla Boromejského (nemocnice pod Petřínem). Všechny velice milé a ochotné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jeptišky jsem naposledy viděl v počítačové hře a sehnal jsem na to i video, ale upozorňuji, že je v něm násilí a jeptišky mají zbraně, takže sledujte na vlastní nebezpečí: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=bTub2tSCDT0

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vídávám je dost často. Nedaleko od nás je malý klášter.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Myslím, že v súčasnej dobe s nimi prichádzajú do styku aj mladšía generácia. Jeptišky učia aj na školách, detských domovoch pracujú v zdravotníctve, stretávame ich na uliciach, mnohé bývajú aj na sídliskách, nežijú len za múrmi kláštorov,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Jezdívali jsme v zimě do Janova nad Nisou, poblíž byl Josefův důl a tam ústav pro mentálně postižené. Takže, když bylo hezky a chovanci byli i s pečovatelkami venku, mohla jsem vídat jeptišky i za komunismu.
Osobně znám nebo přesněji znala jsem dvě. První byla moje bývalá kolegyně z práce, která byla natolik zapálená katolička, že ze zaměstnání odešla a vstoupila do řádu. Pak jsem jí potkala už jako novicku.

Druhý případ je trochu kuriózní. Je to kamarádka, o níž jsem věděla, že je katolička, ale dlouho jsem netušila, že je jeptiška. Až časem jsem zjistila, že je členka nějakého „sekulárního“ řádu a ty chodí civilně oblečené a často ani nemusí žít v klášterech. Jen se zabývají stejnou nebo podobnou činností, jako jeptišky obvykle a pochopitelně by se neměly vdát.

0 Nominace Nahlásit