citace – jak na ně

Dobrý večer, cituji a chci za text uvést číslo v hranaté závorce na odkaz literatury. Toho číslo a hranatou závorku napíšu ručně nebo se to automaticky podle něčeho vkládá? Když pak to číslo označím a dám ctrl+ klik, tak by mě to mělo vyhodit do toho seznamu použité literatuty, ne? Děkuji.

Odpovědi
anonym

za prvé:
v čom to chcete spracovávať (word, alebo je to html prezentácia)?
v oboch prípadoch sa jedná o odkaz – je jedno či tam napíšete [1], *1, alebo [(index)1] aleo čokoľvek iné, len to musíte nasmerovať ako odkaz niekam, kde to je vysvetlené.
To je jedna možnosť.

Druhá, bežnejšia, je tá, že buď na každej strane tzv. pod čiarou vysvetľujete význam (alebo upresňujete), alebo (pri nie príliš dlhých textoch) tak učiníte na konci textu, vtedy je to iba značka [čokoľvek] alebo <index>číslo</in­dex> pre vysvetlivky (alebo upresnenia, komentáre, zdroje a pod.).