iwetax

Chodítko? Ano či ne

Mám 7 měsíční dítě. A sestra mi nabídla, že mi pujčí chodítko, já ale nevim jsetli je to bezpečný, aby to nevadilo třeba páteři.

Nejlepší odpověď
Peťa=D

Dítě se v chodítku naučí chodit a nekecne hned sebou na zem.Naše rodina dávala vždycky děti do chodítek a nikdy se nic nestalo naopak je to nejbezpečnější…cho­zení.Nikdo z rodiny nemá problémy a pokud dítě nehce chodit tak bude jenom sedet a hrat si nebo ho proste nechte lezt po zemi…

Další odpovědi
eva

My jsme naši malou dávali do chodítka snad od 5. měsíce.Teď má 14. měsíců,běhá jak srnka,je zdravá a čilá a vydá za tři kluky 🙂Samozřejmě tam nepobývala celé dny,ale protože od 4. měsíců lezla a všude vylezla,musela jsem ji občas do chodítka dát,jinak bych s ní vůbec nic neudělala.Myslím tím domácí práce.Sami víte,že MD nemá s dovolenou nic společného a musíte se zároveň starat o dítě i o zbytek rodiny. 🙂

Džanička

Já bych svým dětem chodítko nikdy nepořídila.Pokud je dítěti 7 měsíců,tak je lepší ho dát na zem a nechat lézt,ono se samo postaví a bude se chytat nábytku,než aby sedělo v chodítku,takové malé dítě potřebuje mít pohyb a prostor kolem sebe.Nebude se tolik vztekat,když ví že může jít tam kam samo chce.Rychleji začne držet rovnováhu,když je unavené sedne si,to v chodítku nejde,protože tam sedí pořád

anetadela1

Mamka mi říkala, že já jsem se hrozně moc vyblbla v chodítku a ve skákadle.
Dneska už to doktoři nedoporučují kvůli pozdějším problémům. Já mám problém s páteří v bezmála 29 letech. Moje sousedka chodí mírně předkloněná – taky prý byla hodně v chodítku.
Jenže bůh ví, jestli to můžeme přisuzovat chodítku.
Každopádně moje děti bez něj taky přežily. Když bylo potřeba tak jsem je na chvíli dala do ohrádky, tam se chytly šprdlinek a taky chodily kolem dokola.

Lencis

Pravda je podle mě tak jako skoro vždy někde uprostřed. My chodítko měli a používala jsem ho jen když jsem potřebovala např na záchod a malá dcerka byla právě v tom věku kdy jsem ji nemohla nechat jen tak na zemi… byla v něm tedy vyjimečně a jen pár minut… to žádnému dítěti neublíží. Je jasné, že kdy by sedělo v chodítku půl dne budou z toho problémy… ale to budou i když bude sedět půl dne v luxusní autosedačce, či jídelní židličce atd… chce to prostě zdravý selský rozum 😉

afro.minerva

Je to asi na rozhodnutí každého, ale já bych asi dítě do chodítka nedávala. Podle mého názoru se má dítě pohybovat jenom takovou rychlostí, jakou dokáže bez pomoci vyvynout. Navíc jsem slyšela, že v chodítku má dítě pánev ve špatném úhlu. V přírodě také žádné chodítka nejsou. Takže si myslím, že se bez toho dítě taky vyblbne. Já když jsem se poprvé rozběhla, tak to máma nečekala, spadla jsem na hračku a mám od té doby nad pusou jizvu. Takže bych to asi neriskovala. Děti pak lítají jako zjednaný. Ale je to na vás.

Tata

Chodítko ano ale až se vám začne dítě stavět v postýlce. Rozhodně to neuspěchejte, nejčastější problémy jsou s naraženýma prstíky. Dlouhodobé následky bývají u kyčelních a kolenních kloubů a to pokud dáte dítě do chodítka předčasně. Nelze říct ve kterém měsíci začít dávat dítě do chodítka, každé dítě je jiné. Vodítkem je přirozené vstávání dítěte v ohrádce nebo postýlce. Chodítko je jen prostředek jak naučit dítě se orientovat v prostoru, rozhodně neurychlí jeho přechod od batolete k capartovy.

panenka

já vám ho iwetax doporučuji mé děti se v něm naučily brzy chodit

holčička

Ne nepoškodí pro děti to je něco jakoby opora a čím dřív budou chodit s choditke tak tim dřív se naučí chodi!Vyzkoušejto a uvidíš že se mu tam bude líbit.