Chodí Romové nebo jiný cizinci s českým občanstvím volit?

Zajímalo by mě, jestli chodí volit Rusové, Romové či Vietnamci, když mají české občanství. Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud mají české občanství, už to nejsou cizinci a mají stejné volební právo jako ostatní občané. Možná, že nechodí k volbám v tak velké míře jako občané domácího původu, ale to už závisí na jejich uvědomění a míře sounáležitosti k ČR. Je pochopitelné, že ti „nepřizpůsobiví“ se do volebních místností zrovna hrnout nebudou.

Další odpovědi
ivzez

Mají-li české občanství, jsou občany ČR, nikoliv cizinci.

led

Vaša otázka odporuje Listine lidských práv a Ústave Českej republiky o volebnom práve občana Českej republiky.
Hlava první / Základní ustanovení / Článek 1
„(1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.
(2) Česká republika dodržuje závazky, které pro ni vyplývají z mezinárodního práva.

Článek 3
Součástí ústavního pořádku České republiky je Listina základních práv a svobod.

Článek 18
(3) Právo volit má každý občan České republiky, který dosáhl věku 18 let.“ všimnte si tento bod! Nie je tu napísané pohlavie a národnosť, ale len občianstvo a vek voliča. Právo volit má každý občan České republiky, který dosáhl věku 18 let.

Poznámka:
Ako sa môžete vyjadrovať k voľbám, keď neovládate ani len základné zákony? Ste si vedomá, že otázkou hrubo porušujete zákonné práva príslušníkov menovaných národností občanov Českej republiky? Títo ľudia majú plné práva občana Českej republiky, teda aj právo voliť a byť zvolený!

dubraro

Romy i Vietnamce jsem volit viděl, takže pokud chtějí, tak volí.

zjentek

Můžou, ale asi na to kašlou. Takovej cikán ti neudělá pohyb, pokud ten PŘÍMO nesouvisí s jeho osobním obohacením, hladem, nebo cikánskou veselicí.

Keplere, souhlas s tebou, jen jsem zkusil bejt v té mé odpovědi tkřkjc méně měkký, tak se omlouvám a nenechme se unést, takový oni nejsou (;

Kepler

zjentek: buď si jist, že normálně používám daleko tvrdší výrazy, ale tady bych platil za rasistu a mazalů je tady taky dost.