Pyrotechnik

Proč se olašští cikáni nesnesou s normálníma cikánama?

Nejlepší odpověď
Braník

Olašští cikáni se vždy považovali za vrchnost cikánů a ten jejich rod považoval obyč,cikány za povl a taky se podle toho chovají,olašští jiné považují za cikány špinavé
O jak velkou rodinu jde ve srovnání s jinými romskými rody v Rumunsku?
Spíš průměrnou. Robinson Dimofte (současný král) říkal, že v Rumunsku má 800 poddaných. Král je pro Olachy autoritou, kterou všichni respektují. Funguje jako soudce, vyřkne ortel třeba nad nevěrnou ženou. Osobní spory ale neřeší. Padnout může i peněžní trest. Nejhorší je ale pro Roma vyloučení z komunity. Pouta jsou hrozně silná. Pro některé Romy je snad lepší smrt.viz:
http://romove­.radio.cz/cz/cla­nek/18901

Další odpovědi
anonym

Co nebo kdo je „normální cikán“?

badisko

Ty asi myslis Vlachy a Olachy ze ..mrkni tady …http://ling.uni-graz.at/~romba­se/cgi-bin/art.cgi?src=da­ta/ethn/topic­s/names.cs.xml a tady ..http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Romové oni se od sebe dost lisi a rozdilnost je stve proti sobe …

jirkajirka

Olaští cigáni jsou světlejší,Mají svého barona, kterého poslouchají,peníze shánějí kšeftem,podomní prodej možná i něco ukradnou. Bydlí v pěkných domech. Ty druzí cikáni se urážejí na slovo cikán jsou to Romové,žijí ze sociálních dávek,kradou,de­molují své bydlení a perou se.Už tady vidíš proč se Olaši stydí za cikány ,,Rómy"

Drap

Proč by se nesnesli ? Že se někdy nedohodnou je normální. Pražáci si také pokaždé nepadnou do noty třeba s brňáky.

cochee

Opakem Olacha je tzv rumungr. Obojí druh cigoše je bohužel „normální.“ Doporučuji k přečtení pdf, jehož URL je ve zdroji.

Zdroj: www.pf.jcu.cz/stru/ka­tedry/pgps/ik­vz/podkapitoly/d01ka­pitoly/16.pdf