dolik

Jak se vypočítává důchod našim romským spolobčanům,kteří celý život nikde nepracovali?

Doplňuji:
To je sice hezký,že mi kropitko poradil,jak si vypočítat důchod,ale otázka zněla jinak.

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/vyse-duchodu#vyseduchodu

No tak asi žádný nedostanou,ne? Pokud si tedy neplatí důchodové pojištění po dobu co nepracují, sami.

Romské menšině se dostalo pozornosti ve světě internetu: mailovou komunikací se totiž začala šířit falešná řetězová zpráva, tzv. hoax, která tvrdí, že nepracující Romové, kteří celý život do sociálního systému nevložili ani korunu, dostávají důchod počítaný z průměrné mzdy. Tato informace se přes maily rychle rozšířila a dostala se dokonce do žebříčku TOP 10 českých nejrozšířenějších hoaxů. Přestože ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) se proti textu ohradilo s tím, že není pravdivý, Češi ho pořád přeposílají dále.

Důchody v Česku se totiž odvíjejí od doby pojištění a výše příjmů. Aby měl pak občan vůbec nárok na důchod, musí mít splněnou potřebnou dobu pojištění. Tuto dobu však může získat pouze výdělečnou činností. Pokud tedy někdo celý život nepracoval, a je jedno, zda jde o Roma, Číňana či Čecha, nárok na penzi nezískává. Samotná výše důchodu se pak skládá ze základní a procentní výměry. Výpočtový základ pak značně ovlivňují redukční hranice odvislé od výše příjmů. Pokud není splněna potřebná doba pojištění, která je jednou ze základních podmínek pro přiznání starobního důchodu, nemohou starobní důchod dostat.

Romští spoluobčané nejsou při výpočtu starobních důchodů nijak zvýhodňováni ani znevýhodňováni. Platí pro ně stejná pravidla jako pro všechny klienty českého důchodového systému. Nepracujícím lidem, kteří pouze pobírají dávky, se tak důchod z průměrné mzdy rozhodně nepočítá. Člověku, který po celý život nepracuje a pouze pobírá sociální dávky (míněny např. dávky pomoci v hmotné nouzi, dávky státní sociální podpory, apod.), nemůže vlastně nárok na tento důchod vzniknout, neboť nezískal potřebnou dobu pojištění, která je nejméně 25 (do budoucna až 35) let.
Doplňuji:
Trochu používejte mozek a nevěřte všemu co vám přijde e-mailem…

http://www.ku­dlanka.cz/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=3314&I­temid=50

Další odpovědi
vlastina

Teď mi známý poslal email kde se psalo že se důchod romům vypočítává z 24.000kč.Tak jsem čučela

verka

Pokud jsou na pracáku a nejen oni, tak platí pojištění. Důchod se pak počítá z průměrného státního platu.

Zdroj: PU

ReHu

Jak vypočítat důchod netuším, ale podle mě, pokud nikdy nepracovali, tak by neměli brát nic.
Jak k tomu příjdou ti, co pracovali celý život a dlouhé roky platí vysoké částky na důchod.

lerak14

dolik pošli svůj mail něco ti pošlu já a hned b
udeš vědět a hezky se naštveš
karel-34@seznam.cz

kropitko

ReHu oni pokud nepracují,tak taky nic nedostanou,,,,

kropitko

no mě třeba chodí e-maily,že jsem vyhrála miliony,,,,,ddd,tak to abych si pro ně skočila,ne?
Nešiřte poplašné zprávy,které nemáte nijak podložené…

dolik

Kropítko.Já žádné poplašné zprávy nešířím.Jak jste na to přišel?Položil jsem pouze otázku.A je pravda,že jsem ten mail dostal a dost mě rozladil.A že jsem mu uvěřil?Ne tak úplně,ale o různém zvýhodňování romů vůči občanům bílé pleti jsem slyšel a vidě už docela dost a já zase tak slepě nedůvěřuju tomu,co se ke mě dostává z politických sfér.Jestli se chcete cikánů zastávat,tak prosím.Ale po zkušenosti,kterou s nima mám,jsem už maličko opatrnější.

kropitko

To bylo myšleno na Vlastinu, ne na vás Doliku..Já se nikoho nezastávám,jen uvádím vše na pravou míru,fascinuje mě,jak Vlastina s Verkou šíří kraviny. Zřejmě vůbec tomu nerozumí.
Naši snědí kamarádi mají ty samé možnosti co my…
Každopádně koukám,že nikdo nečte,nezajímá se,to mi potvrzuje i Verka,která mele ůplné nesmysly.....

Jen něco staženého z netu,jelikož nemám dnes už náladu něco vysvětlovat…

Zdravotní pojištění za vás po dobu evidence na úřadu práce bude hradit stát. Sociální pojištění vám hrazeno nebude, pouze doba, po kterou budete vedeni v evidenci uchazečů o zaměstnání, se vám započítává jako účast na důchodovém pojištění, a to po dobu, kdy vám náleží podpora v nezaměstnanosti, a nejvýše v rozsahu tří let po dobu, kdy vám podpora nenáleží

Takže sám vidíte,že si můžou být nahlášeni na úřadě celý život a přesto se jim vše nezapočítává do důchodu,ti co nepracují celý život,žádný důchod nedostanou.....

alexandra

Nic si z toho nedělejte Kropítko,jsem plně při Vás.Máte pravdu,že Vlastina šíří kraviny a není to poprvé,už na více otázek odpověděla úplný nesmysl.Myslím,že tady přišli lidi,co vůbec nepochopili smysl odpovědí.