Petr__

Má cenu lidem vysvětlovat, že sdílejí hoaxy?

Většinou jsou to takové kraviny, že je muselo napadnout, jestli to není blbost, ale stejně to sdílejí, aby si mohli kopnout do cigánů či muslimů.

Odpovědi
Šidlo

napriek svojím smutným skúsenostiam ohľadom viery v hoaxy a konšpirácie (polovica mojich známych, čo im verí, má vš tituly, dokonca z techniky!!!)

áno, aj pár ľudí, ktorým sa vráti rozum stojí za to

kapka: miešať dôsledky zdieľania hlúpych citátov a nebezpečných hoaxov o liečivom bielidle je dosť odveci…naštudujte si rozdiely medzi spamom a hoaxom.

kapka

Když se mi něco takovýho objeví na fb, protože to sdílí někdo z mých přátel, napisu do komentu, ze to je blbost. Jednou jsem se snažila vysvětlit jedné zname, ze sdílí nepravdivé informace, i když vtipne podané. Hájila se tím, ze to bylo prostě vtipne. Šlo o dávky pro Romy. Lidi se dnes chtějí hlavně bavit, zasmat se, dojmout se, rozcilit se, proste zažít emoce. Smysl toho obsahu, co čtou, už je zas tak moc nezajímá, aby o tom premysleli. To je můj nazor.
Mne přijdou prastene i ty hromady rádoby mouder a citatu, co lidi furt sdílí. S některými se ani nedá souhlasit, někdy je to proste takovej plk. A když jsou tam pravopisné chyby nebo veta vůbec nedává smysl, to je teprve zážitek.
.....
Šidlo, vy si nastudujte pochopeni textu. O.o Nic nemiešam. O hoaxech pisu v jednom odstavci a o „citatech“ v druhém. Ach jo.

Pro dalšího odpovídajícího zde: Jsou šprochy, na kterých pravdy trochu není.

Mc Merkurion

neni šprochu,aby na něm nebylo pravdy trochu…

mosoj

Já sdílím jedině lože.

ivzez

Má.
Mně už léta nikdo nic takového neposílá.

Jednu „neodbytnou“, která si ani po třetí žádosti nedala říct, a kterou jsem nemohla zablokovat, jsem „vyřídila“ přeposláním jejího hoaxu, k němuž jsem připojila svůj komentář přeposlala všem adresátům jejího hoaxu (nešetřila jsem ani je ► upozornila jsem je, že e-mail zaměstnavatele nesmějí používat pro osobní účely)… od té doby je pokoj i od ní.
______

Doplňuji:

Přesvědčit lidi, aby nepřeposílali nesmysly, je snazší, než je naučit, aby v případě e-mailu určeného více lidem nesdělovali všem příjemcům adresy dalších příjemců.
Poměrně málo lidí adresuje e-mail sám sobě a příjemcům posílá „slepou kopii“…