Jak se řekne člověku, který vzejde z bělocha a rómky a obráceně?

Mulat či mulatka určitě ne.

Nejlepší odpověď
annas

http://www.mar­ps.cz/cesi-nejsou-rasiste/

Romové patří svým původem do stejné rasy jako my běloši, jde o o rasu europoidní.

Míšenci vznikají křížením populací, jednotlivých ras. Např.
Mestici – (europoidní+mon­goloidní
Mulati – (europoidní+ne­groidní)
Zambové – (negroidní+mon­goloidní) atd.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lidsk%C3%A1_ra­sa

Takže potomek bělocha a Róma či naopak nemá specifický název, nejde o dvě rasy..

Jedině v širším slova smyslu se dá použít název míšenec jako třeba u rostliny.

Podle PSJC míšenec = kříženec = potomek nestejnorodých rodičů = .

  • bílá pleť a tmavší pleť.

Další odpovědi
Drap

Míšenec a míšenka.

iceT

No,vzhledem k tomu, že Romové mají pocházet z Indie a Indie je v Asii, tak by Romka měla být z mongoloidní části populace a potomkům z mongoloidní a europoidní populace by se mělo říkat mesticové.
Pokud se nemýlím, tak jsou i další názvy, když je to běloch s Romkou a běloška s Romem, ale řekla bych tomu kurvení rasy.
http://klub-afrika.blog.cz/1101/mi­senci-ras

briketka10

Šachovnice 😁

No zapomněla jsem, že jsem to byla já :)
V Diskuzi.

lexx

nešťastník

jmhad

debil

ivzez

V mladším věku dítě, později člověk.

anonym

Míšenec bílého a černého plemene je mulat; dalším míšením mulata s bělochem vzniká terceron a dále kvarteron a postupně až oktavon (1/8 podílu černého plemene v genetickém základu). Míšenec bělocha a Indiána je mestic, míšenec mestice a bělocha je kastico, míšenec Indiána a černocha je zambo, míšenec Číňana a Indiána zambaigo. Míšením mulata a mestice vzniká kajot (podíl všech 3 hlavních plemen); míšenec kajota a mulata je barsino. U člověka se navzájem plodně mohou mísit příslušníci všech plemen a etnických skupin (důkaz jednoty lidstva).
Mulat: křízenec negroidní a europoidní rasy

Mestic: kříženec mongoloidní a europoidní rasy

Zambo: kříženec mongoloidní a negroidní rasy
Podel mýho úsudku je to mulat a mulatka,ale nejsem si jist.

briketka10

Mě pobavil někdo odsud, že jim řekl
ŠACHOVNICE 😁

anonym

Jugar, popsals to dlouze, ale stále nevím, jak tomu člověku říkat. Upřesni.

anonym

Pokud je romka považována za černošku,tak je to mulatka – kříženec europoidní a ekvatoriální rasy – bělocha a černocha

mestik – kříženec europoidní rasy a mongoloidní rasy – indiána a bělocha

zambo – kříženec ekvatoriální rasy a mongoloidní rasy – indiána a černocha

kreol – kříženec europoidní rasy a mongoloidní rasy – Španěla a indiána

gecco

Jugar – tvá odpověď je špatná – a tady, v Diskusi, to nevylepšuješ…
Rom není černoch…

anonym

Kde je důkaz, že róm nebo rómka jsou černoši?

anonym

Drap, a ona se jmenuje míšenka Apanači?

Drap

Romové totiž nejsou samostatná rasa.

anonym

A Vinnetou je její brácha z druhýho kolena přes matčiny dceru.......

annas

Ad jugar, nezapomínej na odkazy, z nichž kopíruješ.

anonym

Nejsem povinnen dávat odkazy,když někde něco najdu.

gecco

Mno – nejsi povinen…
Ale zrovnatak musíš ´jen´ dodržovat zakony, nejsi povinen chovat se slušně…
Přesto se běžný, průměrný, obyčejný, člověk ´slušně´ (vrámci společnosti, v níž se pohybuje) chová…
Zřejmě jsi navyknutý na ´jinou´ společnost…

iceT

…povinen…

anonym

V kodexu je psáno toto:
Uvádějte zdroj

Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.Ale není to přikázáno nebo považováno za porušení pravidel.

annas

Je to porušení autorského zákona a práv. Proč vydáváš cizí myšlenky za své?

anonym

Nední to porušení autorských práv,je to pouze kopírování textu a ty sama vždy svůj zdroj taky neuvádíš.)Cizí myšlenky za své nevydávám.

annas

Je to marné, je to marné, je to marné …

anonym

Je to marné