Kelt

Bude vypínač fungovat v obvodu?

Vyměnil jsem kolébkový vypínač od lustru a je celkem funkční. Je tam sice napsáno 10/250 a vlnovka , ale kdybych udělal obvod – dráty, baterie a žárovka, jestli by to fungovalo, nebo jak zajistit, aby to fungovalo. Třeba k tomu něco přidat? Jaký by tam měl být zdroj (kolik V)? To jen pro informaci. Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Tyhle vypínače s napětím řádově ve voltech a proudem v desítkách až stovkách miliampér obvykle nemají problém. Mohl by být problém s extrémně slabými signály (např od některých čidel) tam by pro ně mohl být příliš velký přechodový odpor.

autacek

Jsi nedával na základní škole ve fyzice pozor? Kolébkový vypínač funguje na principu spojeno, rozpojeno, ty čísla co udáváš je maximální provozní zátěž a napětí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.