Bude tělo nějak rozhozené, když se třeba každý měsíc 1.týden nejí maso, druhý se jí a třetí se nejí a poslední zase jí?

Je to něco jako částečné dynamické vegetariánství?
Bylo by to pro tělo prospěšné?
Masa se úplně nevzdát, ale dávat si odněj každý měsíc dva týdny cikcak pauzu?

Pro jistotu znovu osvětlím ten systém např pro únor 2017

1.2. středa – 5.2. neděle (bez masa) (3 dny)
6.2. pondělí – 12.2. neděle (s masem) (7 dní)
13.2. pondělí – 19.2. neděle (bez masa) (7 dní)
20.2. pondělí – 26.2. neděle (s masem) (7 dní)
27.2. pondělí + 28.2. úterý (bez masa) (2 dní)

Únor moc dobře nevychází, ale ten styl by šel ne?
Maso by mělo o 2 dny navíc, protože je kratší měsíc, ale šlo by to prohodit a začít únor první čast (s masem).

Obrázek: https://pixaba­y.com/cs/zele­nina-l%C3%A9to-vegetari%C3%A1ns­tv%C3%AD-1900551/

Nejlepší odpověď
dubraro

Nebude. Člověk nemusí mít maso každý den.

Další odpovědi
zjentek

Za určitých okolností může tento systém býti naprosto přirozeným.

Drap

Vůbec ne.

nyjono

Zbytečně to komplikuješ. Maso nepotřebuju i celý týden, aniž to nějak plánuju. Když dostanu chuť, dám si.
Termín dynamické vegetariánství je nesmysl.
Buď vegetarián jsi nebo ne.

da ny

Vhodný příjem bílkovin je minimálně 1g na 1 kg hmotnosti denně.
Z mléčných výrobků tělo mnoho nezíská, doplňte jinak (vejce, luštěniny), protein, proteinové kaše…)..
Při nedostatku bílkovin může být člověk z malnutrice obézní, při nedostatku albuminu mohou otékat nohy, záněty, nádory.......
Ze 100 g kuřecího masa získáte asi 20 – 25 g bílkovin.
Naši předkové měli maso 1 – 2× týdně (někteří ani to ne)
Ti, co se cpali masem, zvěřinou (šlechta) mívali dnu :D.