Avatar uživatele
Lgee

Bojíte se toho, co přijde po smrti?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Rokio, herebear, CR chess2017 před 2803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Usoman

Ne

Budeš " „prožívat“ " přesně jako předtím než si se narodil. Po smrti je úplné vypnutí. Tvoje vědomí nemá jak fungovat a zmizí. Po 3 minutách začne odumírat mozek ⇒ to už se ničí i vzpomínky, prostě paměť.

Ale mám takovou teorii, která vysvětluje paranormální jevy právě smrtí. O vědomí toho ještě moc nevíme. Třeba se může stát, že po smrti vědomí nezmizí, ale je uvězněné v blízkém prostoru. A to můžeme pozorovat jako duchy. Odpovídala by tomu i rapidné klesání teploty v místech s paranormální aktivitou. Z toho se dá vyvodit, že „zviditelnění“ vědomí stojí jistou energii, kterou si čerpá z teploty vzduchu a kvůli tomu je vidíme zřídka.

Ale každý si udělá svůj názor. Já jsem ještě skeptický, na duchy taky nevěřím na 100%, to bych musel nějaké takové místo navštívit, což mám v plánu.

Upravil/a: Usoman

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Ne

Jak pravil klasik „smrti se nebojí, ale toho umírání“. Pak už asi nic není, neboť můj umírající strejda kdysi slíbil, že pokud cosi existuje po smrti, pošle mně odsud pozdrav. Ani po čtyřiceti létech nic nedošlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ne

Nemohu se bát něčeho, o čem nevím co a jaké to bude. Snažím se nyní ve svém životě žít tak, aby to bylo co nejlepší a nejpříjemnější. 🙂 A vůbec nikdo z žijících lidí neví, co to bude. A to je fajn. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Ne

Nebojím. Co je potom nikdo neví.
Ale co bude těsně před smrtí toho se bojím. Nemoc, nemoucnost, být odkázán na pomoc okolí.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Norei

Ne

Naopak se těším. Nové možnosti v jiných dimenzích.

Upravil/a: Norei

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

bojím se, abych se znovu nenarodil a úplně pitomej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne

Ne, to už mi bude všechno jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Ne

Protože se snažím žít poctivě a nikomu neubližovat.

Upravil/a: bububabu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ano

Ani ne toho, co přijde, ale KDO přijde!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pavel64

Ne

Pokud je platná teorie, že duše si jde na Zem něco vyzkoušet, že je vše řízeno a že nic, co uděláte, nepochází od nás, ale z „toho řízení“, tak po smrti budu mít konečně klid a budu moci odpočívat. Tady na Zemi to také není špatné, protože všechno, co dělám, dělám jak nejlépe mohu a ve správný čas a tak mi nezbývá, než se za to mít rád a užívat si tady a teď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fléňa

Ne

Mnoho staletí z různorodých kultůr jsou zprávy o tzv.reinkarnaci převtělení do jiné nově narozené bytosti..za prvé případů o svědectví nebo důkazech jsou na světě tisíce, za druhé skvělý životní postoj ke smrti přinášející naději tomu kdo tomu věří."

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
herebear

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas1912

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malina55

Ne

Ne nebojím.
Existuje teorie že se převtělíme po smrti do jiného těla. Tak proč tomu nevěřit ne? Důležité je to, co je teď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KateBeckett

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tanečnice

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vojtináč128

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HZK

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anizbor

Ne

Věřím, že to bude pro mě naprostý konec..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rujet

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirek Vrbka

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mrmlouch

Ne

nebojím se protože nevim co bude takže není čeho se bát a snad se setkám s mojí milovanou maminkou a babičkou na to se těšim

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

My křesťani věříme, že pokud zemřeme smíření s Bohem, setkáme se po smrti s Ním a s ostatními lidmi, kteří nás tam předešli, a že to v Ráji bude mnohem lepší než může být cokoliv tady na zemi. Přesto se ale musím přiznat, že se bojím, abych neskončila v pekle, protože jsem v životě napáchala spoustu chyb. Ale kdybych měla jistotu, že přijdu do Ráje, tak bych se na smrt docela těšila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
adam kovařík

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chaqueta

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mikiqex

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
darysa

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Svobodny

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zvědavec_13

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Ne

Viz Musichetta, totéž si myslím i já.

Upravil/a: Jan Kunčar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sáva

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ina

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kuldatomas

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katy81

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pokoslav

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Destiel

Ano

Je to složité- Na jednu stranu mě to zajímá, ale taky se bojím z neznáma.

Upravil/a: Destiel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zvonisek

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ano

Zajímalo by mne, proč je tu tolik neuzavřených otázek
i po tak dlouhé době (dnes 150 dnů od úpravy otázky)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miloslav

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Boy 13

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Aukkimi

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Posspi

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jukatan

Ne

Nebojím se, protože s úmrtím odumře i mozek, nositel vědomí i paměti. Všechno co je kolem nás, je jen energie více nebo méně zhuštěna. Té nejvíce zhuštěné říkáme hmota a právě ta je schopna myšlení a paměti. Pokud se necháme zpopelnit, naše hmota se přemění na řidší energie světlo a teplo a tím stratí možnost myšlení i paměti. Úplně o něčem jiném je otázka, co dokáže mozek pokud je zhmotněný. Každý ví, že pokud mozek žije, využíváme jeho možnosti na pár procent. To ostatní je pro nás velká neznámá, jako jsou duchové, paranormální jevy. Kdybychom byly schopni využívat mozek na víc jak 40%, nepotřebovali bychom lékaře, protože bychom se uzdravili sami působením mozku. Tak že smrti se nebojím, ale mrzí mě, že při mém věku se už nedovím co všecho bychom mohli dokázat s naším mozkem během života.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulas

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sebevědomí

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Ne

Věřím tomu, že člověk nebyl stvořen, aby umíral, ale žil věčně. 😉

Upravil/a: luckykubrt

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pavel64

Pokud je platná teorie, že duše si jde na Zem něco vyzkoušet, že je vše řízeno a že nic, co uděláte, nepochází od nás, ale z „toho řízení“, tak po smrti budu mít konečně klid a budu moci odpočívat. Tady na Zemi to také není špatné, protože všechno, co dělám, dělám jak nejlépe mohu a ve správný čas a tak mi nezbývá, než se za to mít rád a užívat si tady a teď.

před 2794 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek