Shizuka

Jak se zbavit strachu z konce světa ?

přiznám se že se docela bojím ale zároveň ne spíš se bojím o svojí
mamku protože jí mám moc ráda . Prosím vás nepomůže mi někdo se toho
strachu zbavit ? :/

Nejlepší odpověď
anonym

A z čeho ten strach pochází? Z těch bulvárních masáží v médiích?
Zkus na chvíli potlačit pověry a emoce a zapoj rozum, který ti napoví, že konec světa byl avizován více, než 48×, aniž by se jedinkrát naplnil.
Maximálně nám to může v této hektické době připomenout pomíjivost ve starém biblickém: „Pomni, že prach jsi a v prach se obrátíš“.
Pulvis es et in pulverem reverteris – (Bible, Gn 3,19)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tinsk%C3%A1_r%C­4%8Den%C3%AD_P

Další odpovědi
FreeSTONE

Když si to budeš pořád připomínat, bude to ještě horší. Jestli ti to pomůže – Mayové používali jiný druh kalendáře, nevěděli, že někdy přijde Kristus, a že se od něj bude počítat letopočet… takže 21.12.2012 je možná „kulaté“ číslo plné dvanáctek, ale jinak to bude den jako každý jiný… nic se nezmění, nic nezačne hořet, nic nevybouchne. Mylsím, že bude nějaké zatmění Slunce – což už i několikrát bylo, myslím v roce 2000. Tehdy si taky každý myslel, jak všechno skončí a – skončilo?
Je to jenom byznys, v televizi to ukazují lidem, aby podpořili prodej různých anti-koncosvětových „řešení“… třeba poukázku na pobyt v bunkrech…

Nejlepší rada na cokoliv, čeho se bojíš – jdi a sáhni si na to. V tomto případě bude stačit počkat, a uvidíš…

lukas.zmizik

přečti si program, může to být sranda:

21. 12. 2012 – Slavnostní program konce světa: 05:00 – Vstávání obyvatel 06:00 – Příchod Májů, a jejich ubytování 07:00 – Příchod mimozemšťanů 08:00 – Příchod představitelů G8, a jejich ubytování 09:00 – Příchod Svatých a ostatních nadpřirozených bytostí 10:00 – Hymna Konce světa 2 – Stairway to Heaven, Highway to Hell 11:00 – Přivítací řeč (Hanka Mašlíková a Dominika Mesarošová) 12:00 – Vyhodnocení konce světa 14:00 – Minuta ticha 16:00 – Bohoslužba 17:00 – Otevření slavnostního plesu 17:10 – Dan Nekonečný 17:30 – Tombola 18:00 – Odchod Majů 19:00 – Ohňostroj 21:00 – Odchod Andělů a Archandělů 22:00 – Ukončení slavnosti 23:00 – Konec světa 23:30 – Slavnostní interpelace politiků o současné krizi

bolak

ocko by nám řekla, kdyby něco takovýho mělo přijít, protože by všichni zákazníci měli na stejným místě přerušenou čáru života a toho by si všimla

dej si do soboty šlofíka a pak uvidíš..

Děda Louda

Pár dnů počkej a bude po strachu.

anonym

Co má přijít to přijde, ale rozhodně to nebude zítra, to že 21.12.2012 bude konec světa jsou pouze spekulace, které rozvířila média a udělala z toho velkou kachnu, ostatní kteří o tom neustále mluví se chtějí pouze zviditelnit a stát se zajímavými.
Takže v klidu se s mamkou posaď, udělejte si dobré pití, pustťe si nějakou pohádku, nebo si zahrajte nějakou hru a v klidu si užívejte, vždyť Vánoce jsou jenom jedenkrát do roka, tak proč si je ničit nějakými stupidními teoriemi.

anonym

Je to jen pouhým výmyslem, o žádný konec světa se nejedná. Proboha, kolik lidí tomu věří? 😁

Orange

Nebýt idiot? Jak prosté.

Reuef

Podle toho kolik ti je. Pokud vic jak 18 tak si v patek kup flasku rumu a mas po problemu :) Pokud min tak se jdi vyplakat k mamince ona te utesi.

venkovan

Strach je normální reakce člověka nad něčím neznámým a nebo pohyb v místě se zvýšeným rizikem (třeba horolezectví). V normální podobě je dokonce žádaný, zvyšuje bezpečnost člověka, bystří jeho smysly apod.
Ale teď máš strach z něčeho, co si vymyslela malá skupina lidí, a celkem s tím manipuluje velkou část lidí. Dalo se to předpokládat, že určité skupiny lidí madiální masáži o konci světa podlehnou. Takže zůstaň v klidu a měj mámu ráda. Ten konec je jen nepochopení historických dat.
Předpokládám, že ještě chodíš na ZŠ, takže životní zkušenosti minimální. usměj se na tím vším a chovej se tak jako každý den.

led

Treba myslieť na búdúcnosť, spomenúť si na minulosť a žiť súčasnosť.

Do týchto 3 bodov sa „Koniec sveta“ nezmestil.
Ak by sme konali so strachom z konca, ešte stále by sme skotačili na stromoch, veď zoskok Prvej opice na zem aj je následný prerod v Človeka bol vlastne tiež Koniec Sveta – Koniec Sveta bez ľudí a Začiatok Sveta Človeka.
Doplňuji:
Ešte stíhate:
Jak postavit kryt pro očekávání konce světa
http://www.de­signboard.cz/de­sign-domu/457-jak-postavit-kryt-pro-ocekavani-konce-sveta.html

anonym

taky v tom mám trochu zmatek.. zároven jsem se na ten den těšila, jelikož jsem zvědavá, ale pak ted se docela i bojím, jelikož je okolo toho takej rozruch, že to dokáže šlověka vystresovat a zároveň jsem i pesimistická, že se něco stane…tak se to celé míchá dohromady.. nejlepší lék je prostě zajímat se o něco jiného, starat se o ostatní věci, zabavit se něčím, nepřemýšlet nad tím a holt jen čekat co bude ;)
Doplňuji:
a když už se ten den nic extra nestane, o co že alespon nějací ti náboženský maniaci budou páchat alespon hromadné sebevraždy, nebo z toho stresu z onoho data někomu rupne atd atd

anonym

Můžeš (můžete) se přidat k nějaké skupině a zalézt do některého bývalého vojenského bungru nebo protiatomového krytu. Doporučuji si pospíšit, je prý dost obsazeno. :))

KLADÍVKO

já na to nevěřim a když už je to špatně nazvaný kdyžtak to bude jenom změna :) takž doufám že ti to pomůže

anonym

Potlač emoce a pověry a zapoj normální rozum. Konec světa byl avizován v historii více než 48× a nikdy se nekonal.
Možná si jen můžeš připomenout pomíjivost našeho života na tomto světě ve starém biblickém:
Pulvis es et in pulverem reverteris – „Prach jsi a v prach se obrátíš“ (Bible, Gn 3,19)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tinsk%C3%A1_r%C­4%8Den%C3%AD_P

anonym

Technická poznámka – jakýsi záškodník se pokusil sabotovat, proto tato duplicita v diskuzi, než admin stihl vrátit neoprávněně smazanou odpověď.