Pokročilý

Běhání- jak začít?

Jsem už skoro jedenáctileté dítě a chci umět běhat(vytrvalostně, sprint moc neumím). Jak mám začít a pokračovat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

K radě Bezradné doplním - nejdřív se obuj...
;-)
Ale vážně - přidej se k někomu, kdo už běhá (ochotnej ´chlápek´ ze sousedství, spolužák,přidej sek oddílu...) - důležitá je technika a tu se sám nenaučíš. A pak už to chce pravdu jen běhat a běhat...

Další odpovědi:

Pokročilý

Začni běhat :D

Zlatý

Začni indiánským během ( chvíli běžet, chvíli jít ), pořiď si vhodnou obuv na běhání a neběhej po betoně, spíše na měkčím povrchu. Pomalu si zvykej a přidávej délku běhu. Držím Ti palce. :-)

Zlatý

Kondičně jsem běhal do 53 let. Potom to již ze zdravotních důvodů nešlo.
Začni běhat, ale tak aby jsi si to hned na začátku nezprotivila. Raději menší úseky ale často. Střídej chůzi s během a postupně pomalu přidávej.
Neběhej na kyslíkový dluh.

Obutí je důležité pokud budeš běhat po tvrdých zpevněných cestách. Pokud půjdeš na lesní a polní cesty není to tak dramatické, ale za čas dospěješ k tomu, že nějaká kvalitnější obuv je nutná.

Bronzový

Nejlepší by bylo se přihlásit do nějakého atletického oddílu, nebo do sportovního kroužku. Nebo se poradit s učitelem tělociku. ten má na to školu. Existují také knihy a rady Je třeba si vybrat vhodnou obuv, oblečení, podle terénu - může být stadión, v lese atd. Rozcvička, protažení, mírný poklus do zahřátí a pak trénink. Vyber si nějaký úsek a sleduj, jak rychle běžíš - zapisuj si časy, nebo si běhej 30 minut 3 x týdně.
Běhej tak, abys mohl ještě mluvit s někým. Ten může mít třeba kolo. Časem zjistíš zlepšení, více vydržíš, dál doběhneš. Můžeš si pořídit i měřič pulsu a běhat podle něho. Ale všechny tyto rady jsou v nějaké knize o běhání.

Zlatý

hlavně to nepřeháněj, dětské krůčky, dětské krůčky!

já jsem se loni na popud taky rozhod že budu sportovat (kamarád běhá 30 kilometrové vzdálenosti), a uběhl jsem kilometr a půl, a pak mi začala týct krev z nosu

Tak v první řadě to oznam doma. Taťka s mamkou budou nadšeni a v tu chvíli vyražte pro botky. Ať rodiče nešetří. Žádný hiphopový křusky ale lehoučký pevný pružný sportovní. Nos je jenom na běhání. Další věc. Běhej každý den !!! Ikdyž se Ti nebude chtít. Začni pěti deseti minutkama, ale běž. I pomaloučku. Indiánský běh bych doporučoval v jiném případě. V zimě to chce čepici a mít zakrytý krk. Empétrojku si zatím neber. To až vydržíš v kuse běžet tak půl hoďky. V každém případě měj opravdu pevnou vůli něco dokázat sobě i ostatním. A začni. Vlez do botek, oblíkni se a mazej. Neboj se toho. Přeji Ti hodně štěstí a pevnou vůli, Čau

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.