Berušinka

Autoškola – závěrečné zkoušky

Za měsíc si začnu dělat autoškolu, zajímalo by mě, jak je to se závěrečnou zkouškou. Vím, že se skládá ze 3 částí (jízda, test na dopravní situace, značky, první pomoc atd. a 2 otázky z údržby vozidla a ovládání). Četla jsem, že ty dvě otázky, které se týkají údržby se pokládají těsně před nebo po závěr. jízdě. Ten test se píše v jiný den? Chtěla bych to vědět nějak dopředu, ať se moc nestresuju. Kolik je povolená ztráta bodů u toho písemného testu? Jak to vůbec probíhá? Promiňte za takovou otázku, jsem hrozně nervózní =(. Děkuju
Doplňuji:
Děkuji všem za odpověďi =)..snad to zvládnu…

Nejlepší odpověď
tom004

Já bych si s tím nelámal hlavu. Vše potřebné se dozvíš na první hodině v autoškole.

Další odpovědi
bigbít

Já měla všechny tři části hned po sobě v jeden den…první byl test na počítači, druhé bylo vytažení 2 otázek z techniky a údržby vozidla a pak jízda asi půlhodinová…já měla 48 otázek správně z 50…ale říkal mi učitel, že kdybych měla kolem 40 – 45 , tak to ještě dám…

lukas.zmizik

vsechno se da zvladnout za jeden den, o tom, jesli vas z techniky vyzkousi pred testama nebo po testech, zalezi na komisari. pisemne testy (na pocitaci) se skladaji jak kde – nektere autoskoly nemaji akreditovanou ucebnu, pak ty testy jdes udelat na urad, v nasi autoskole se pisemne delaji u nas… neni nutne se stresovat… na to, aby te pripravili ke zkouskam tam maji svoje lidi…
Doplňuji:
pro ilustraci, kdyz sem delal pred rokem zkousky na ucitele autoskoly, byly povinne testy na plny pocet bodu, ctyri ustni otazky – dve z techniky, jedna ze zasad bezpecne jizdy, jedna ze souvisejicich predpisu. (to chteli at stojim pred tabuli a dohromady o vsech otazkach mluvim hodinu, mohl jsem pouzivat projektor a mel sem hodinu cas na pripravu), dale jizdy v nakladaku s vlekem – pul hodiny ja, pul hodiny jeden z komisaru s tim, ze schvalne bude delat chyby, udela takovy naschval, ze by byl schopny prejet chodce, na krizovatce misto jednicky zaradi zpatecku, apod. – a ja mu to vsechno musel vychytat, pred jizdama mi sdelil, ze cele auto jede na moji, ne na jeho zodpovednost. komisaru bylo celkem 4 plus jeden clovek z autoskoly. u kazde ze zkousek se museli vsichni shodnout, ze jsem prosel (skoro jako v superstar); kdybych z jedne ze zkousek neprosel, dala by se opakovat jen jednou a pak ahoj.....

…tak v tomto pripade duvod ke trose nervozity pred zkouskama byl:)

anonym

Já dělal ŘP před 29 lety,tenkrát bylo minimum 36 bodů,měl jsem 12 hodin jízdy a techniku jsme probírali po dobu školení.Jo,a taky jsme byli na trenažérech.Můj recept je,že jsem před zkouškou nedělal testy,ale několikrát jsem si přečetl vyhlášku,kde jsem se dozvěděl vše podstatné.V testech a hlavně v současné době jsou takové chytáky,kde je možné se splést.

gnosis

nemas proc byt nervozni:) je to sranda. ja to delal pred 4 lety, vse v jeden den, test byl max 50 bodu, minimum abys prosla je myslim 43 (otazky jsou bodovane ruzne, myslim od 1 do 5 bodu), pak jsem mel 2 otazky z techniky, pak byla jizda. za opravne jsme priplaceli mezi 200–400 Kc, jizda je myslim nejdrazsi. opakovat muzes 2×. vem si na zkousky na nervozitu zvykacku. at se dari:)

Daniela68

Úplně v pohodě pokud budeš přiravená na písemné testy http://autotrip­.cz/autoskola-testy-online/ a jizdý ti vysvětlí instruktor.