Ztráta 12 bodů

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Poštou jsem dostal dopis, že jsem vyčerpal 12 bodů a že mám vrátit řidičák na 1 rok. Tak se i stalo. Je nějaká šance po půlce požádat o prominutí zbytku trestu? Slyšel jsem,že když podnikám, můžu zažádat o prominutí z důvodu ztráty zisků atd. Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
KOLMIX

Osobně bych už jednou zabavené řidičáky a oprávnění k řízení prostě nevracel. Nikdy.

Prostě když někdo jezdí jak hovado a dělá přestupky (= ohrožuje ostatní), nemá na silnicích co dělat. Nikdy.

Další odpovědi
standa

Tak ta poslední věta (prominutí z důvodu ztráty zisků) ve vaší otázce je totální nesmysl !

A bohužel, pokud jste o řidičák přišel kvůli „12 bodům“, tak nelze žádat o prominutí po ´půlce´.

Tento princip (prominutí po půlce trestu) lze použít pouze pokud byl uložen trest „zákaz řízení“ a ten v tomto případě uložen nebyl, vy jste ´jen´ přišel o řidičák.

Dodo242

nemáš jezdit jako vocas… a trest si odpikej! tak ti třeba

cukrar

Ke skvělé odpovědi pana Standy dodám, připravte si i větší peníze. Páč Vám ŘP, nevrátí lehce, přesněji bude Vás to hodně stát.

„Slyšel jsem,že když podnikám, můžu zažádat o prominutí z důvodu ztráty zisků“
kde jste slyšel takový blábol?

Kolmixi, vůbec se nechci nijak dotknout Vašeho názoru, ale jen upozorním, že řidič může dostat body i za přetížené vozidlo, překročení pauzy na kolečku. Ano mluvím o drobném překročení profesionálů. Ale to je o názoru. Jestliže byl řidič přistižen při závažném přestupku, tak si zaslouží přiměřený trest.