Avatar uživatele
Dochy

Jaké jsou vaše (řidičské) zkušenosti v různých částech republiky?

Zkušenost z posledních dnů mně vede k této otázce. Sice neřídím příliš často, ale když už, většinou jsou to delší (na poměry republiky – několikahodinové) trasy. Většinou Praha, Střední a Jižní Čechy, Jižní Morava,… Vcelku mi připadá, že ve jmenovaných krajích se jezdí poměrně podobně… Občas zaregistruju nějaké prasácké zařazení při přejíždění z pruhu do pruhu (na co blinkr, že? A k čemu nějaký bezpečný rozestup – půl metru při řazení před jiný vůz musí stačit), povolená rychlost se běžně o chlup překračuje, ale když někdo jede o chlup pomaleji, většinou to nikoho moc netankuje, tam kde se má zipovat se část řidičů snaží zařadit zbytečně brzo, což zpomaluje ty co jedou v průběžném pruhu… Čas od času vidím vůz jen s jedním potkávacím světlem (i pozdě večer, kdy 1. je to nebezpečné a 2. řidič vozu to nemůže přehlédnout). Čas od času vidím že lidi ani nenapadne zapnout světla když např. vjede do hustého deště – on vidí že svítí (denní svícení) a nedojde mu že není vidět zezadu…
Ale teď jsem byl v oblasti Uh. Brod, Uh. Hradiště a tam jsem se opravdu necítil bezpečně. Protijedoucí vůz začne předjíždění náklaďáku přestože jasně vidí že jsem kousek před nimi – těsně mně míjel poté co jsem musel úplně zastavit na své krajnici. V místech kde byla značka práce na silnici a omezení na 30 jsem jel cca 50–70 (skutečných), přesto mně auta zezadu problikávala a předjížděla (opakovaně několik různých podobných úseků a v odstupu několika dní – nový povrch silnice ale ještě nepomalovanej, s nějakými schody na koncích) a pod…

Tak by mně zajímalo jaké jsou vaše zkušenosti s rozdíly v kultuře silniční dopravy v různých částech republiky a jestli má zkušenost s danou oblastí byla spíše náhodná, nebo ji potvrdí někdo další…

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že nejde určit kraj, nebo oblast, kde by se jezdilo nějak podstatně lépe nebo hůře. S prohřešky řidičů se setkáme na celém území republiky. Snad nejagresivněji jezdí řidiči v Praze. Alespoň podle mých zkušeností. Třeba v Brně je to o něco mírnější.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Pům mega po celé Evropě, osobní auta občas dodávka. Zrovna tuhle vyšel soubor statistik o „dopravní ne-kázni“. Nejvíce drobných dopravních nehod bez zranění a přestupků je v Praze. Ale nejvíce přestupců pochází z Ústí nad Labem. Pak existují statistiky na věk, na dobu, jak dlouho řidiči řídí, kde řídí, odkud pocházejí… a mnoho a mnoho dalších hledisek. Jistě se daj najít na netu, v bedně tomu věnovali asitak hodinu s tím, že to byla taková ta nejzajímavější čísla. Osobně se mi to hledat nechce, ale jistě může být zajímavé porovnání osobních zkušeností s těmito čísly.

Zdroj: https://www.mdcr­.cz/Statistiky/Sil­nicni-doprava/Statistiky-k-bodovemu-hodnoceni/Sta­tistiky-prestupku-a-trestnych-cinu

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Tak už 12 let nemám auto a neřídím. Ale řídil jsem auto od 1987 a služební od r. 2000. Jezdil jsem po Československu, po rozdělení v obou státech. A nejde rozlišovat řidiče podle místa. Někdo dodržuje předpisy kdekoli, jiný blbec tam vjede, aby se dostal z vedlejší ulice domů a nemůže chvíli počkat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že územně se to rozlišovat nedá, spíše podle hustoty dopravy. Jako prase řídí i lidovec hejtman a senátor Čunek, pánbíčkář, nepánbičkář. To je poznatek z osobního rozhovoru, ne pomluva. To, jak kdo řídí, spíše závisí na osobních vlastnostech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Kelt: Dík za odpověď. Já to beru, ale právě ty prasárny mi tam přidaly až příliš časté a… nějak jsem měl pocit, že tak jezdí skoro všichni v oblasti… Kdyby mně předjel jeden, není co řešit, ale nebyl to jeden…

před 2105 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek