Avatar uživatele
s.o-o

Dělá se ještě v autoškole zkouška údržby vozidla? Popřípadě jak u vás probíhala?

Dělá se ještě zkouška údržby vozidla? Popřípadě jak u vás probíhala?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3541 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Myslím, že se dělá pořád. Ženy to měly jednoduché, byl rád, že věděly, že motor je to co auto potřebuje aby jelo a že brzdami se brzdí a volantem točí:-)))) Všechny ženy bez problému prošly.

Pánové to měli těžší, ti museli znát podrobnosti a jeden dokonce neuděl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

dnes nevím ale asi jo. Já z autoškoly vylez před 18 lety. Nicméně za nás to bylo poměrně složitý.Znát jak funguje motor, brzdová soustava ,základy elektriky auta,jak natočit motor když nejde baterka, dokonce i to jak se dá v nouzi jet u tatrovky bez předního kola, atd.. Na osobák to šlo, když jsem ale dělal na kamion tam je o dost složitější,ikdyž jsem jezdil na Liazce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RedBox

Na osobní automobil skupina B se už konstrukce nedělá, maximálně chce komisař vědět něco málo o údržbě. Na nákladní automobil ©, přípojná vozidla (E), autobusy (D), traktory (T) se konstrukce dělá pořád. Pokud děláš třeba osobák, náklaďák, traktor v jeden termín, děláš vždy jen jednu konstrukci (já jsem ze zmiňovaných dělal na náklaďáku, prakticky to byly jenom základy, měl jsem otázky o brzdách, tachografu, motorové a zpomalovací brzdě.) Vždy si vylosuješ tři otázky na které má potom nějaký čas na přípravu a potom odpovídáš komisařovi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

Předpokládám, že se ptáš na skupinu B. Dělá se, ale je to v takové lehčí formě než u vyšších skupin. Kontrola vozidla před jízdou, kde se co otevírá, doplňuje, kontrolky, povinná výbava, kontrola pneu a tak podobně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
abendsbrot23

Bylo by asi dost nezodpovědné dát někomu řidičák bez ověření znalostí toho, jak vozidlo vlastně funguje a co ke svému správnému fungování potřebuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek