Ani elektrikář nesmí udělat prodlužovačku?

Slyšel jsem, že ani elektrikář, který má zkoušku dle vyhlášky 50/1978 nesmí udělat prodlužovačku, protože by ji musel poslat do státní zkušebny, musel by k tomu mít hromadu dalších papírů.

Jak to je?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Udělat může, ale nesmí je vyrábět ve velkém na prodej. pak musí mít certifikaci od skušebny v obalu musí být kopie certfikačního povolení státní zkušebny a porvrzení že tento výrobek odpovídá předloženému vzorku.Případně revizní zprávu od rev. technila.Vzrábět je na prodej z našich komponentů se ani nevyplatí Poláci a ˇčíňani je udělají ve velkých serijích levněji mají větší marži od výrobců komponentů. Velmi levné výrobky mívají také špatně značené dráty a fáze bývá na pravé straně, Jak to někdo dal obráceně do lisu když se leje vidlice.Jim je to jedno u nich ČSN neplatí a je jich mnogo.