pizdulka

Zvýšení alimentů -ano ne?

Ahoj všem, byl by někdo tak moc ochotný a zkontaktoval mě na mejlu pizdule@centrum.cz a poradil jestli se totálně neznemožním, když budu chtít zvýšit alimenty? Děkuju moc

Nejlepší odpověď
hanjimka

Na zvýšení alimentů má dítě nárok např. při změně školy, zdrav. stavu, nároků na výživu, a také po dvou letech od posledního zvýšení.Napiš žádost,nechej potvrdit na soudu a pak jen počkat na rozsudek.Budou chtít vědět Tvé příjmy a výdaje a to samé od manžela.Většinou oba volají i na Péči o dítě kteří pak dítě zastupují.Za pokus nic nedáš,požádat se dá o odpuštění soudních poplatků.

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud je důvod oprávněný tak ne. Dokonce to může nařídit i soud.

ReHu

Proč by se měl kdokoli znemožňovat?
Zažádej, uveď důvody a uvidíš.
Můj táta, kdysi dávno, zažádal o snížení. Jako zedník měl plno „melouchů“, ale na nás děti mu jaksi peněz nezbývalo.

Mapel

O znemožnění není řeči.

Ten kdo má v péči díte má zajistit jeho plný rozvoj, škola, výživa atd. Z toho plyne i povinnost pečovatele žádat o zvýšení výživného a nárok je i dva roky zpětně.