Avatar uživatele
lukas.zmizik

zvládnete si sami přehodit píchlé kolo na cestě?

protože sem včera četl článek o píchlých kolech a psalo se tam, že převážný počet řidičů s tím má problém… tak mne zajímá, jak na tom v té naši zemi jsme…

my sme jednou cestou z vesnické muziky píchly na moji škodě 105 LS , ale neměli jsme hever, protože sem ho někde propil, ale zase sme měli pilku, takže jsme auto nadzvedli ve čtyřech pákou pomocí takového menšího stromku z lesa a celkově se to povedlo
Doplňuji:
oprava: z té vesnické muziky jsme píchli, nikoli píchly

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, zjentek před 3733 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Zvládl bych i dnes, jsem ještě stará škola ))
V dnešní době to nezvládají většinou ti noví a bohatí řidiči, poněvadž si jednoduše zavolají servis a přece by vypadali jako „socky“, kdyby sami měnili kolo..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Jasne kde je problem ..krom elekriky si delam na aute vsechno sam …:D jsem za kopeckama a proto mam Ceske auto …:D tedy Octavii…idyz Irove si myslej ze je to nemecke auto …:D …jednou sjes se setkal s Irem ktery mi porada a podad dokola tvrdil ze je Skoda auto nemecka znacka …:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Není v tom žádný problém, zvláště u osobáku. U větších vozidel to chce jen trochu fyzické síly a jde to taky. Za mých mladých let jsme na cestě i opravovali defekty. Pneuservisů bylo málo a moc se nevyužívali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

jasně…píchlé kolo (na kole) si měním na cestě poměrně běžně .-))))
a co se auta týče, teoreticky to ovládám i hever mám, ale jestli bych to zvládla i v terénu, jsem naštěstí neměla možnost si vyzkoušet…jednou jsem sice píchla, ale byl to tlustý drát, kolem kterého to pomalu ucházelo a bylo to ve městě, tak jsem na tom v pohodě dojela rovnou do pneuservisu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

samozřejmě a bez problémů i na tatře.Ikdyž na ní to není potřeba,když má centrální huštění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Copak vyměnit kolo, ale nasadit sněhové řetězy. Jednou jsem to na Šumavě pozoroval a bylo to jako groteska.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Lukáši, pro někoho to může být obrovský problém. Ale jen ten, že nepovolí kolo.
Jelikož doma přezouvám pneumatiky, vím jak někdo dotauje kola, že musím vzít 70cm velkou páku.
Nedovedu si představit, že toto kolo někdo na silnici odmontuje. Toto je jediný problém, jinak u výměny kola není nic složitého.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
honza19hk

cukrar,
vidiš a to je důvod proč je dobrý vozit v autě krom trháku i kus trubky na prodloužení páky,když to nějký prase zatánze utahovačkou.Já to utahuju tak že na klíč dám tu trubku a postavím se na ni. někdy maj problém to povolit i v servise a to že tam moc nejezdim.

před 3733 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek