Katherine03

Myslíte, že bude například za 100 let naše planeta plná plastů a jiných odpadů?

Například na FB jsem viděla spoustu obrázků, jak je v mořích strašně moc plastu

Odpovědi
annas

!Už teď se země stává planetou plastů. Lidstvo už jich vyprodukovalo 8,3 miliardy tun

Většinu z nich za posledních 65 let. Pokud to takhle půjde dál, vznikne do poloviny 21. století 34 miliard tun plastů. Hrozí, že Země se stane planetou plastu. Plastem jsou nyní zamořené už i arktické pláže v řídce osídlených oblastech. Vědci našli plasty také v útrobách třetiny ryb ulovených ve Velké Británii atd.

Kažřdou vteřinu se prodá 20 tisíc plastových lahví. Státy je nestačí recyklovat."

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/studie-lidstvo-uz-vyprodukovalo-8-3-miliardy-tun-plastu/r~6cf8e4d­66d5611e7b2b5002590604f2­e/

Mrkněte se na nedávno vložeou otázku, ,Málé částečky, tzv. nanolasty se objevují v moči i ve stolici, tzn. že je dostáváme do těla s vodou i některými potravinami.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-mohou-dostat-mini-castecky-plastu-do-stolice