PANÁD

Znáte to město? Pomůžete mi jej najít

Je tomu již řada let, kdy jsem navštívil maleé městečko v Jižních Čechách, někde na hranici s Moravou nebo přímo na Jižní Moravě. Rád bych se tam znovu podíval. Celé město bylo obehnáno nepřehlédnutelným, prakticky neproniknutelným příkopem (nevím už, zda tam byla voda, byl tak vhodný pro chov mědvědů) a vstup byl pouze po relativně úzké úžině. Po jejím přechodu se přišlo na malé, malebné náměstí, pamatuji, že hned vlevo byla cukrárna, kde jsme si dali zmrzlinu.. Počet obyvatel odhaduji na 10 až 30 tisíc.
Byla to malinká varianta města Český Krumlov, který je z „360 stupňů“ obehnán vodou.
Pomůže mi někdo takto definované město najít? Rád bych znovu zašel do tě cukrárny........

Odpovědi
klumprt

Tak trochu mi to připadá jako Telč, akorát nevím o tom medvědím příkopu, že by tam měli.

Nerevarin

Jak píše Klumprt, Telč by to mohl být. Celý není obehnán vodou, ale jsou tam tři velké rybníky, které obklopují centrum. Zkus to posoudit dle fotek:
https://www.go­ogle.cz/search?q=tel%C4%­8D&client=fire­fox-b&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjasYe61LvPAh­WEaRQKHWptBAg­Q_AUICSgC&biw=1680­&bih=923

Klaproth

Zbytky příkopu jsou v Dačicích, ale není okolo celého města a nesouhlasí počet obyvatel.

kelley

Taky mi to připadá jako Telč. Ještě možná Slavonice…