quentos

Znáte ten pocit, kdy proběhnete cílovou páskou (ne nutně doslova) jako první? Chce se vám jásat, smát se, brečet…

… nebo vás to nechá zcela chladným? (Prý je to záležitost více pro soutěživé typy, někoho to nevyvede z míry prakticky vůbec…)
Kamarádova manželka nedávno tvrdila, že „soutěživost“ je prý spíše mužská doména – nemyslím si (a vůbec tohle sexistické dělení vlastností je mi tak trochu cizí…); co myslíte vy?
K otázce mě přivedlo mé včerejší vítězství na hradeckém scrabblovém kvalifikačním turnaji. Leží mi tady parádní zlatá medaile ;{)> dosud jsem získával zlato jen v anglické verzi – o zlatě v českém se mi ani nesnilo. Paradoxně je tomu tak proto, že jsem si jel „jen tak zahrát“ – s tím, že už mi o nic nejde, jelikož kvalifikaci na letošní mistrovství ČR jsem měl jistou už před tímto turnajem – a vítězství v turnaji bylo zaručeno lvím dílem právě díky ledovému klidu a rozvaze. Taky to znáte? Zkusili jste někdy v situaci, kdy byste se jindy nervozitou rozskočili, zůstat naprosto v klidu? Povedlo se? A přineslo to ovoce?

Nejlepší odpověď
anonym

Velmi Vám gratuluji k aurumové placatici. … Člověka někdy v soutěži zaskočí náhlá výhra nebo prohra. Nejhezčí jsou však životní výhry a nejhorší zase životní prohry. Avšak jedno souvisí s druhým.
Doplňuji:
Ráda si zasoutěžím nebo s někým zahraji nějakou společenskou hru, ale více mě potěší pokud vyhraje ten druhý než moje vlastní výhra. Kolikrát jsem se při Člověče nezlob se snažila, abych neměla první figurky v domečku.

Další odpovědi
Damiana

Srdečně gratuluji ke zlaté, Quentosi! 🙂
Naprosto přesně chápu, že je tvá radost o to větší, když si dokázal vyhrát ve stylu: Jen jsem si tak odskočil od plotny a vlastně mi o nic nejde…Přesně tahle fáze vyrovnanosti a dejme tomu i ledového klidu zračí to, že si je člověk sebou v jistém směru jistý. V takovém stavu „osvícení“ pak jdou i věci – jindy zdánlivě nepřekonatelné – skoro samy od sebe. Znám to. Příjemný pocit, co? 🙂
(Kdysi jsem šla na konkurs na jeden TV pořad jen tak z nudy. Měla jsem v jiném médiu super práci a tak po trémě ani památky, dychtivost také žádná. Prý jsem byla ve svém výkonu tak přirozená, uvolněná a důvěryhodná, že si mě nemohli nechat proklouznout pod rukama. 🙂

briketka10

Hip Hip Huráá gratuluju Ti moc ke zlatu :))

ty pocity znám, když se mi něco podaří, tak je to bezva jásám si doma a mluvím sama se sebou a říkám si holka seš dobrá a když něco zvořu, tak se zasměju jakej jsem to já ale blbec :)
nervozitu znám ta je prevít, ze zkoušek, ale vždy jsem měla velké štěstí na otázky, které jsem uměla, jak z učňáku i u maturity velké štěstí..
nejhorší jsou životní zkoušky tam někdy ukápne slza :(

led

Chvíľka slávy, vnútorne si sľubujem oddych ale v diaľke vidím ďalšie cieľové pásky…
Mám pred sebou cieľ – žijem, keď cieľ stratím – koniec.

Ako je to u vás?

anonym

Takovy pocit jsem nikdy nezazila … a s moji inteligenci a " sportovnim " duchem asi ani nikdy nezaziju. ☹ Moje osobni cile , ktere si potaji sama sobe obcas septam , se mi darit ale plni . I kdyz to nekdy dloouho trva.
Vy jste inteligentni, na odpovedich je poznat i rozvazny , klidny … to je to, co me chybi. Gratuluji. I od odpovedi by jste mel dostat jeste medaili. Za reprezentaci. 🙂
Me by take jednu mohli dat. Za blbosti. 🙂 -iv-

Sůwa

Gratuluji a mám obrovskou radost, tentokrát jsme to nevěděli, takže jsme s kocourkem nedrželi ani palce, ani tlapičky 🙂.
Já osobně ve svém životě preferuji spíš úspěchy pracovní ( jiné nemám ), ale jednu podobnou příhodu mi to připomnělo. Kdysi jsem se rozhodla studovat dálkově VŠ, ale podnik nedal souhlas a bez toho to tenkrát nešlo. Sice jsem si zopakovala matiku a fyziku, ale pak jsem všechno pustila z hlavy. V den, kdy se konaly přijímačky jsem náhodou byla poblíž a tak jsem se rozhodla tam zajít, aspoň povzbudit ostatní. Někoho napadlo, že vlastně nejsem odhlášená, tak jsem si to šla zkusit a bez problémů přijímačky udělala.

pizlicka

je to takove zvlastni pohnuti u srdce,nevim,jak to popsat.neco mezi pychou,velkem sebevedomi v tu chvili a pocitu vitezství.to je hned po vbehu do cile.pak druha faze.pocit,ze mas neco pevne v rukou.citis se pevná,jako skála,nic te nerozhodi,nez­vykla,jsi si jist,sam s sebou.
Doplňuji:
gratuluji!mas trochu takove pocity o jakych pisi?

quentos

pizlicka: od všeho trochu, ale řekl bych, že v tom převládá radost z dobře odvedených partií ;{)>

led

  • iv- nemáte pravdu, že ste nič také nezažila.

Čo úspešné dosiahnutie cieľa v práci, príchod domov po Veľkom fláme okolo sveta, dosiahnutie Zlata a získanie zabaleného trička Odpovědi.cz, tu neboli žiadne pocity uspokojenia? A to povzbudzovanie a sledovanie Veľkej cesty uživateľmi na tejto stránke? Každý dosahuje nejaké úspechy v ciele svojho snaženia. Obzrite sa za sebou na prejdenú púť svojho života…

anonym

Led, jeste ze ja vas tu mam !
Hned mi stouplo sebevedomi. Uz si letam tak 5 cm nad zemi. !
Hlavne to tricko, to bylo asi moje nejvetsi oceneni v zivote ( ale asi fakt jedine ). ☹
A to trenuji na to Kilimanjaro. A jak jste na tom vy ? Uz mate toho oslika ? V patek, nebo v sobotu si pojedu vylezt pres 2 000 m , tak vas budu vyhlizet. 🙂 -iv-

led

Chválabohu, ja som myslela, že ten oslík mám byť ja.

Ale to nepoleziete 2000m od úpätia hory, len tých pár metrov rozdielu medzi krajinou a vrcholku kopčeka – tých 2000m ste merali od hladiny mora, priznajte sa…

anonym

Led, jsem v Nemecku ( a dnes mame svatek , heeec ) … a budu nekdy koncem tydne projizdet Alpami … , ted mi ale odepsali, kam jsem chtela … , ( k mini ledovci ) ,ze hrozi lavinove nebezpeci .. je presto jeste brzy, pry se tam jeste lyzuje 🙂 … i v lete jsou tam vrstvy nekolik let stareho snehu … nekam ale vylezu a pak bud spadnu, nebo slezu. 🙂
Ale nebojte se , v sandalech nepujdu. Pujcim si snehove boty ( mozna ). 🙂 -iv-