Avatar uživatele
quentos

Znáte ten pocit, kdy proběhnete cílovou páskou (ne nutně doslova) jako první? Chce se vám jásat, smát se, brečet…

… nebo vás to nechá zcela chladným? (Prý je to záležitost více pro soutěživé typy, někoho to nevyvede z míry prakticky vůbec…)
Kamarádova manželka nedávno tvrdila, že „soutěživost“ je prý spíše mužská doména – nemyslím si (a vůbec tohle sexistické dělení vlastností je mi tak trochu cizí…); co myslíte vy?
K otázce mě přivedlo mé včerejší vítězství na hradeckém scrabblovém kvalifikačním turnaji. Leží mi tady parádní zlatá medaile ;{)> dosud jsem získával zlato jen v anglické verzi – o zlatě v českém se mi ani nesnilo. Paradoxně je tomu tak proto, že jsem si jel „jen tak zahrát“ – s tím, že už mi o nic nejde, jelikož kvalifikaci na letošní mistrovství ČR jsem měl jistou už před tímto turnajem – a vítězství v turnaji bylo zaručeno lvím dílem právě díky ledovému klidu a rozvaze. Taky to znáte? Zkusili jste někdy v situaci, kdy byste se jindy nervozitou rozskočili, zůstat naprosto v klidu? Povedlo se? A přineslo to ovoce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, iceT, johana 56, anonym, Jose1f, Medulka, Damiana, briketka10, anonym před 4351 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Velmi Vám gratuluji k aurumové placatici. … Člověka někdy v soutěži zaskočí náhlá výhra nebo prohra. Nejhezčí jsou však životní výhry a nejhorší zase životní prohry. Avšak jedno souvisí s druhým.
Doplňuji:
Ráda si zasoutěžím nebo s někým zahraji nějakou společenskou hru, ale více mě potěší pokud vyhraje ten druhý než moje vlastní výhra. Kolikrát jsem se při Člověče nezlob se snažila, abych neměla první figurky v domečku.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Srdečně gratuluji ke zlaté, Quentosi! 🙂
Naprosto přesně chápu, že je tvá radost o to větší, když si dokázal vyhrát ve stylu: Jen jsem si tak odskočil od plotny a vlastně mi o nic nejde…Přesně tahle fáze vyrovnanosti a dejme tomu i ledového klidu zračí to, že si je člověk sebou v jistém směru jistý. V takovém stavu „osvícení“ pak jdou i věci – jindy zdánlivě nepřekonatelné – skoro samy od sebe. Znám to. Příjemný pocit, co? 🙂
(Kdysi jsem šla na konkurs na jeden TV pořad jen tak z nudy. Měla jsem v jiném médiu super práci a tak po trémě ani památky, dychtivost také žádná. Prý jsem byla ve svém výkonu tak přirozená, uvolněná a důvěryhodná, že si mě nemohli nechat proklouznout pod rukama. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Hip Hip Huráá gratuluju Ti moc ke zlatu :))

ty pocity znám, když se mi něco podaří, tak je to bezva jásám si doma a mluvím sama se sebou a říkám si holka seš dobrá a když něco zvořu, tak se zasměju jakej jsem to já ale blbec :)
nervozitu znám ta je prevít, ze zkoušek, ale vždy jsem měla velké štěstí na otázky, které jsem uměla, jak z učňáku i u maturity velké štěstí..
nejhorší jsou životní zkoušky tam někdy ukápne slza :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Chvíľka slávy, vnútorne si sľubujem oddych ale v diaľke vidím ďalšie cieľové pásky…
Mám pred sebou cieľ – žijem, keď cieľ stratím – koniec.

Ako je to u vás?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Takovy pocit jsem nikdy nezazila … a s moji inteligenci a " sportovnim " duchem asi ani nikdy nezaziju. ☹ Moje osobni cile , ktere si potaji sama sobe obcas septam , se mi darit ale plni . I kdyz to nekdy dloouho trva.
Vy jste inteligentni, na odpovedich je poznat i rozvazny , klidny … to je to, co me chybi. Gratuluji. I od odpovedi by jste mel dostat jeste medaili. Za reprezentaci. 🙂
Me by take jednu mohli dat. Za blbosti. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Gratuluji a mám obrovskou radost, tentokrát jsme to nevěděli, takže jsme s kocourkem nedrželi ani palce, ani tlapičky 🙂.
Já osobně ve svém životě preferuji spíš úspěchy pracovní ( jiné nemám ), ale jednu podobnou příhodu mi to připomnělo. Kdysi jsem se rozhodla studovat dálkově VŠ, ale podnik nedal souhlas a bez toho to tenkrát nešlo. Sice jsem si zopakovala matiku a fyziku, ale pak jsem všechno pustila z hlavy. V den, kdy se konaly přijímačky jsem náhodou byla poblíž a tak jsem se rozhodla tam zajít, aspoň povzbudit ostatní. Někoho napadlo, že vlastně nejsem odhlášená, tak jsem si to šla zkusit a bez problémů přijímačky udělala.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

je to takove zvlastni pohnuti u srdce,nevim,jak to popsat.neco mezi pychou,velkem sebevedomi v tu chvili a pocitu vitezství.to je hned po vbehu do cile.pak druha faze.pocit,ze mas neco pevne v rukou.citis se pevná,jako skála,nic te nerozhodi,nez­vykla,jsi si jist,sam s sebou.
Doplňuji:
gratuluji!mas trochu takove pocity o jakych pisi?

Upravil/a: pizlicka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

pizlicka: od všeho trochu, ale řekl bych, že v tom převládá radost z dobře odvedených partií ;{)>

před 4345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

  • iv- nemáte pravdu, že ste nič také nezažila.

Čo úspešné dosiahnutie cieľa v práci, príchod domov po Veľkom fláme okolo sveta, dosiahnutie Zlata a získanie zabaleného trička Odpovědi.cz, tu neboli žiadne pocity uspokojenia? A to povzbudzovanie a sledovanie Veľkej cesty uživateľmi na tejto stránke? Každý dosahuje nejaké úspechy v ciele svojho snaženia. Obzrite sa za sebou na prejdenú púť svojho života…

před 4350 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Led, jeste ze ja vas tu mam !
Hned mi stouplo sebevedomi. Uz si letam tak 5 cm nad zemi. !
Hlavne to tricko, to bylo asi moje nejvetsi oceneni v zivote ( ale asi fakt jedine ). ☹
A to trenuji na to Kilimanjaro. A jak jste na tom vy ? Uz mate toho oslika ? V patek, nebo v sobotu si pojedu vylezt pres 2 000 m , tak vas budu vyhlizet. 🙂 -iv-

před 4350 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Chválabohu, ja som myslela, že ten oslík mám byť ja.

Ale to nepoleziete 2000m od úpätia hory, len tých pár metrov rozdielu medzi krajinou a vrcholku kopčeka – tých 2000m ste merali od hladiny mora, priznajte sa…

před 4350 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Led, jsem v Nemecku ( a dnes mame svatek , heeec ) … a budu nekdy koncem tydne projizdet Alpami … , ted mi ale odepsali, kam jsem chtela … , ( k mini ledovci ) ,ze hrozi lavinove nebezpeci .. je presto jeste brzy, pry se tam jeste lyzuje 🙂 … i v lete jsou tam vrstvy nekolik let stareho snehu … nekam ale vylezu a pak bud spadnu, nebo slezu. 🙂
Ale nebojte se , v sandalech nepujdu. Pujcim si snehove boty ( mozna ). 🙂 -iv-

před 4350 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek