Mika47

Znate nejaky zazracny lek na kruhy pod ocima?

NENI to tim ze mam malo zeleza nebo tak… Nevim cim to je… Ale vypada to divne… Spim docela dobre takze z unavy to taky neni… Prosim poradte… A na operaci nejdu.

Nejlepší odpověď
annas

Jednou z příčin může opravdu být nedostatek železa. Vím z vlastní zkušenosti.

Další. Temné kruhy pod očima totiž často upozorňují na nedostatek tekutin.
Teď se možná sami poznáte: ráno v rychlosti vypijete čas, přes den dvě tři kávy a colu a večer si uvědomíte, jakou máte žízeň a snažíte se všechno dohnat konvicí zeleného čaje.

Všechno špatně. „Nemyslete si, že když celý den pořádně nepijete, tak to doženete večer.“ Štefančíková vysvětluje, že večerním a nočním pitím ledviny naopak ještě víc zatížíte. Tento orgán je totiž aktivní do 19.hodin a pak nastává útlum. Když ledviny každý večer nutíme filtrovat tekutiny, je to jako kdybychom my každý den pracovali přes čas. Taky by nás to časem vyčerpalo. Je proto rozumné si pití rozdělit do celého dne – každou hodinu vypijte sklenici vody nebo hrnek čaje, nezapomínejte zapít vodou i každý šálek kávy, která odvodňuje, a po sedmé hodině večer pijte s mírou.

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/cteni-z-tvare-oblicej-jako-obraz-naseho-zdravi/
.

tono

Dobrý den, pokud se nejedná o zdravotní problém, ale spíše estetický, tak by mohlo pomoci to, co pomohlo mě. Jde o oční gel ze světlíku lékařského. Koupila jsem si ho na www.lekarna.cz a asi ho mají i ostatní lékárny. Je to menší sv. modrá tubička s gelem. Tubičku nechávám v ledničce a ráno oči bohatě objezdím gelem – víčka horní i dolní. Neštípe to, jen chladí, otok splaskává a kruhy se zmenšují. Třeba to pomůže i vám, moc přeju.